De temperatuur op 3 januari 1935 lag tussen 5,8 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Bruno Hauptmann, die ervan verdacht wordt de tweejarige zoon van luchtvaartpionier Charles Lindbergh te hebben gekidnapt en vermoord, staat terecht. Later wordt hij schuldig bevonden en geëxecuteerd.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
7 juli » Priesterwijding van Albino Luciani.
12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
11 november » António Egas Moniz voert de allereerste lobotomie uit.
15 december » Max Euwe wordt wereldkampioen schaken.
Dag van overlijden 8 november 1991
De temperatuur op 8 november 1991 lag tussen 7,1 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 7,1 mm neerslag gedurende 6,9 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
28 januari » Boris Becker lost Stefan Edberg na 24 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, maar de Duitser moet die positie na drie weken alweer afstaan aan de Zweed.
17 maart » In Bonn scherpt Ron Dekker, zwemmer van De IJsel uit Deventer, het Nederlands record op de 100 meter schoolslag kortebaan (25 meter) aan tot 59,70.
6 mei » De Finse speerwerper Seppo Räty brengt het wereldrecord op 91,98 centimeter bij atletiekwedstrijden in Shizuoka, exact één meter verder dan de 90,98 meter waarmee de Britse Europees kampioen Steve Backley sinds juli 1990 wereldrecordhouder was.
8 september » De Republiek Macedonië ontstaat na een referendum over onafhankelijkheid van het voormalige Joegoslavië.
1 oktober » De poging van Togolese militairen mislukt om de nieuwe burgerregering omver te werpen. Als president Étienne Eyadéma de soldaten over de radio oproept de wapens neer te leggen en terug te gaan naar hun kazernes, keert de rust terug in de hoofdstad Lomé.
29 november » Politieke partijen en leiders van de thuislanden in Zuid-Afrika beginnen met onderhandelingen die moeten leiden tot een nieuwe, non-raciale grondwet.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Broere, "Stamboom Broere", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_broere/I13000.php : benaderd 31 januari 2026), "Hendrikus Johannes Lensink (1935-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.