13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
Dag van overlijden 11 januari 1978
De temperatuur op 11 januari 1978 lag tussen 3,2 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 14,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
1 juni » Opening van de Brouwerssluis in de Brouwersdam, zodat het Grevelingenmeer weer in verbinding staat met de Noordzee.
9 juli » Bisschopswijding van Henricus Bomers, Nederlands apostolisch vicaris van Gimma in Ethiopië.
26 augustus » Albino Luciani wordt paus Johannes Paulus I.
11 oktober » Koningin Juliana opent de vernieuwde Moerdijkbrug over het Hollands Diep.
6 november » De voorzitter van de Christelijke Sociale Unie (CSU), de 63-jarige Franz Josef Strauss, wordt met grote meerderheid door de nieuwe Beierse Landdag tot premier gekozen.
7 november » Ajax organiseert een afscheidswedstrijd voor Johan Cruijff tegen Bayern München. De Duitse club wint met 8-0.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Broere, "Stamboom Broere", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_broere/I10313.php : benaderd 4 maart 2026), "Alida Wilhelmina Klijn (1898-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.