Stamboom Bloemen » Jan Wit (1860-1937)

Persoonlijke gegevens Jan Wit 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Jan Wit

(1) Hij is getrouwd met Neeltje Vries.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1887 te Oude-Niedorp, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 1


(2) Hij is getrouwd met Vrouwtje van Buuren.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 11 november 1906 te Zijpe, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 45 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Wit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Wit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wit

Jan Leijen
1799-1843
Jan Wit
1832-1888

Jan Wit
1860-1937

(1) 1887

Neeltje Vries
1863-1904

(2) 1906

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijk Jan Wit, WIE31962358
      hoofdpersoonnaam=Jan Wit
      hoofdpersoonberoep=arbeider
      hoofdpersoonleeftijd=26
      hoofdpersoongebplaats=-
      partnernaam=Neeltje Vries
      partnerleeftijd=25
      partnergebplaats=-
      hoofdpersoonvader=Jan Wit
      hoofdpersoonmoeder=Grietje Leijen
      partnervader=Simon Vries
      partnermoeder=Jantje de Boer
      trdatum=01-05-1887
      trplaats=Oude Niedorp
      gebeurtenis=Huwelijk
      aktedatum=01-05-1887
      akteplaats=Oude Niedorp
      erfgoedinstelling=Noord-Hollands Archief
      aktenummer=7
      brontype=BS Huwelijk
      Instellingsplaats=Haarlem
      Collectiegebied=Noord-Holland
      Aktesoort=H
    2. Huwelijk Jan Wit, WIE32012545
      hoofdpersoonnaam=Jan Wit
      hoofdpersoonberoep=landman
      hoofdpersoonleeftijd=45
      hoofdpersoongebplaats=Winkel
      partnernaam=Vrouwtje van Buuren
      partnerleeftijd=20
      partnergebplaats=Zijpe
      hoofdpersoonvader=Jan Wit
      hoofdpersoonmoeder=Grietje Leijen
      partnervader=Lourens van Buuren
      partnermoeder=Pietertje Oom
      trdatum=11-11-1906
      trplaats=Zijpe
      gebeurtenis=Huwelijk
      aktedatum=11-11-1906
      akteplaats=Zijpe
      erfgoedinstelling=Noord-Hollands Archief
      aktenummer=40
      opmerking=weduwnaar van Neeltje Vries
      brontype=BS Huwelijk
      Instellingsplaats=Haarlem
      Collectiegebied=Noord-Holland
      Aktesoort=H
      weduwnaar van Neeltje Vries
    3. Overlijden Jan Wit, WIE46587116
      hoofdpersoonnaam=Jan Wit
      hoofdpersoongeslacht=Man
      hoofdpersoonleeftijd=76
      hoofdpersoongebplaats=Winkel
      hoofdpersoonovldatum=06-02-1937
      hoofdpersoonovlplaats=Schoorl
      partner=Vrouwtje van Buuren
      partnergeslacht=Vrouw
      hoofdpersoonvader=Jan Wit
      hoofdpersoonmoeder=Grietje van Leijen
      gebeurtenis=Overlijden
      aktedatum=08-02-1937
      akteplaats=Schoorl
      erfgoedinstelling=Noord-Hollands Archief
      aktenummer=7
      opmerking=Eerder gehuwd met Neeltje Vries.
      brontype=BS Overlijden
      Instellingsplaats=Haarlem
      Collectiegebied=Noord-Holland
      Eerder gehuwd met Neeltje Vries.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 december 1860 lag rond de 3,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
      • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
      • 3 april » De eerste rit van de Pony Express, een koeriersdienst van ruiters die post en kleine goederen vervoerden van Missouri tot Californië, vertrekt vanuit St. Joseph, Missouri.
      • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
      • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
      • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • De temperatuur op 11 november 1906 lag tussen -2,1 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 2,1 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
      • 18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
      • 22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
      • 6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
      • 10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
      • 21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
    • De temperatuur op 6 februari 1937 lag tussen 2,9 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 1 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de finale met 2-0 te winnen van Brazilië.
      • 14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
      • 26 maart » De Amerikaanse raketontwikkelaar Robert Goddard schiet een raket tot een hoogte van 2750 meter, de grootste hoogte die hij met een raket heeft bereikt.
      • 28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
      • 8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
      • 21 december » De eerste versie van het plan voor Fall Grün wordt door de Duitse militairen afgeleverd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wit

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wit.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wit.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wit (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Bloemen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Blommers, "Stamboom Bloemen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_bloemen/I339.php : benaderd 21 februari 2026), "Jan Wit (1860-1937)".