Stamboom Beishuizen » GEERTRUIDA BUREMA (1882-1972)

Persoonlijke gegevens GEERTRUIDA BUREMA 

Bronnen 1, 2

Gezin van GEERTRUIDA BUREMA

Zij is getrouwd met AIKE NIEHOF.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1905 te Appingedam, Groningen, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 1

Nadere informatie beroep bruidegom: varkensslager; bruidegom 29 jaar; bruid 22 jaar

Tijdbalk GEERTRUIDA BUREMA

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van GEERTRUIDA BUREMA

ETJE BOS
1841-1900

GEERTRUIDA BUREMA
1882-1972

1905

AIKE NIEHOF
1875-1941


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Huwelijksakte Aike Niehof (Genlias)
    2. Bruid Geertruida Burema
      Vader bruid Wildrik Burema
      Archiefnaam: Groninger Archieven
      Nadere informatie beroep bruidegom: varkensslager; bruidegom 29 jaar; bruid 22 jaar
      Moeder bruidegom Willemina Kuikman
      Soort akte: Huwelijksakte
      Datum: 13-05-1905
      Aktenummer: 15
      Algemeen Gemeente: Appingedam
      Vader bruidegom Kornelis Niehof
      Moeder bruid Ettje Bos
      Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
      Geboorteplaats: Opwierde
      Deel/Akte: 15
      Geboorteplaats: Leermens
      Archieflocatie Groninger Archieven
      Bruidegom Aike Niehof
      Gebeurtenissen 13 mei 1905
    3. overlijden Arke Niehof (Genlias)
    4. Soort akte: overlijden
      Partner Geertruida Burema
      Overlijdensdatum: 13-02-1941
      Overlijdensplaats: Ten Post gem. Ten Boer
      Archiefnaam: Groninger Archieven
      Bron Burgerlijke stand - Overlijden
      Geslacht: M
      Deel/Akte: 16
      Leeftijd: 65
      Aangiftedatum: 14-02-1941
      Overledene Arke Niehof
      Algemeen Gemeente: Ten Boer
      Vader Kornelis Niehof
      Aktenummer: 16
      Moeder Willemina Kuikman
      Nadere informatie geboortepl: Opwierde gem. Appingedam; beroep overl.: slager
      Archieflocatie Groninger Archieven
      Relatie: echtgenoot
      Gebeurtenissen 14 februari 1941

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 3 juni 1882 lag rond de 17,9 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
      • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
      • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
      • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
      • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
    • De temperatuur op 13 mei 1905 lag tussen 5,0 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
      • 4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
      • 22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
      • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
      • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
      • 16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
    • De temperatuur op 20 december 1972 lag tussen -1,6 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 0,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (40%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1972: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,3 miljoen inwoners.
      • 2 februari » Voorstanders van een 'vrij Ierland' steken de Britse ambassade in Dublin in brand.
      • 1 maart » Franz, de eerste film over het leven van Jacques Brel, gaat in Brussel in première.
      • 19 maart » India en Bangladesh tekenen een vriendschapsovereenkomst.
      • 27 mei » In België bepaalt de Nederlandse Cultuurraad dat in het Nederlandstalige landsgedeelte alleen de eed in het Nederlands geldt.
      • 16 juli » Voetballer en de latere recordinternational Oleh Blochin speelt tegen Finland zijn eerste van in totaal 112 interlands voor de nationale ploeg van Sovjet-Unie.
      • 13 oktober » Andesvliegramp. In de Andes stort een Uruguayaans passagiersvliegtuig neer. De 18 overlevenden worden op 20 december gered. Zij bleken het te hebben volgehouden door de stoffelijke overschotten van omgekomen passagiers als voedsel te gebruiken.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam BUREMA

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BUREMA.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BUREMA.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BUREMA (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Beishuizen is opgesteld door T. Beishuizen (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    T. Beishuizen, "Stamboom Beishuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_beishuizen/I960.php : benaderd 29 december 2025), "GEERTRUIDA BUREMA (1882-1972)".