Stamboom Beishuizen » ELSINA VROOM (1851-1891)

Persoonlijke gegevens ELSINA VROOM 

Bronnen 1, 2Bron 3

Gezin van ELSINA VROOM

Zij is getrouwd met LEENDERT BEERTEMA.Bronnen 1, 2

Zij zijn getrouwd op 9 februari 1878 te ZUIDBROEK, Gelderland, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 3

Nadere informatie beroep bruidegom: dagloner; beroep vader bruidegom.: dagloner; beroep moeder bruidegom: dagloner; beroep moeder bruid: dagloner; bruidegom 36 jaar; bruid 26 jaar; weduwnaar van Grietje Feiken

Kind(eren):

  1. CATHARINA BEERTEMA  ± 1885-????
  2. FOLGERT BEERTEMA  ± 1883-1956


Tijdbalk ELSINA VROOM

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van ELSINA VROOM

ELSINA VROOM
1851-1891

1878
CATHARINA BEERTEMA
± 1885-????
FOLGERT BEERTEMA
± 1883-1956

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Huwelijksakte Aldert Steenhuis (Genlias)
  2. Nadere informatieberoep bruidegom: arbeider; beroep vader bruid: arbeider; bruidegom 33 jaar; bruid 36 jaar
    Archiefnaam: Groninger Archieven
    Vader bruidLeendert Beertema
    Soort akte: Huwelijksakte
    AlgemeenGemeente: Scheemda
    BruidegomAldert Steenhuis
    Geboorteplaats: Scheemda
    Moeder bruidElsiena Vroom
    Datum: 12-05-1921
    BruidCatharina Beertema
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Aktenummer: 18
    Geboorteplaats: Scheemda
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Bruid)
    Deel/Akte: 18
    Vader bruidegomHindrik Steenhuis
    Detail resultaat:
    Moeder bruidegomAnna van der Laan
    Gebeurtenissen 12 mei 1921
  3. Huwelijksakte Folgert Beertema (Genlias)
  4. Vader bruidJan Muller
    Moeder bruidHermanna Bultena
    BruidegomFolgert Beertema
    Geboorteplaats: Scheemda
    Aktenummer: 15
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Bruidegom)
    Datum: 20-04-1922
    Archiefnaam: Groninger Archieven
    Archieflocatie Groninger Archieven
    AlgemeenGemeente: Bellingwolde
    Soort akte: Huwelijksakte
    Geboorteplaats: Bellingwolde
    Nadere informatieberoep bruidegom: schoenmaker; beroep vader bruid: timmerman; bruidegom 39 jaar; bruid 39 jaar
    BruidIka Berendina Muller
    Vader bruidegomLeendert Beertema
    Detail resultaat:
    Moeder bruidegomElsiena Vroom
    Deel/Akte: 15
    Gebeurtenissen 20 april 1922
  5. Huwelijksakte Leendert Beertema (Genlias)
  6. Nadere informatieberoep bruidegom: dagloner; beroep vader bruidegom.: dagloner; beroep moeder bruidegom: dagloner; beroep moeder bruid: dagloner; bruidegom 36 jaar; bruid 26 jaar; weduwnaar van Grietje Feiken
    Soort akte: Huwelijksakte
    AlgemeenGemeente: Zuidbroek
    Geboorteplaats: Nieuwolda
    BruidegomLeendert Beertema
    Archieflocatie Groninger Archieven
    Geboorteplaats: Muntendam
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk (Vader bruidegom)
    BruidElsina Vroom
    Vader bruidFolchert Vroom
    Vader bruidegomAlje Leenderts Beertema
    Detail resultaat:
    Deel/Akte: 1
    Moeder bruidMaria Hindriks van der Veen
    Moeder bruidegomCatharina Wezeman
    Datum: 09-02-1878
    Archiefnaam: Groninger Archieven
    Aktenummer: 1
    Gebeurtenissen 9 februari 1878

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 februari 1851 lag rond de 6,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.
  • De temperatuur op 9 februari 1878 lag rond de -0,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 4 maart » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Schotland door oprichting van het aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het aartsbisdom Glasgow zonder suffragaan-bisdommen.
    • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • 28 juni » Oprichting van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door de Franse priester Leo Dehon.
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
  • De temperatuur op 18 augustus 1891 lag rond de 16,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
    • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
    • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam VROOM

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam VROOM.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over VROOM.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam VROOM (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Beishuizen is opgesteld door T. Beishuizen (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
T. Beishuizen, "Stamboom Beishuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_beishuizen/I685.php : benaderd 30 december 2025), "ELSINA VROOM (1851-1891)".