1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
9 december » Koningin Wilhelmina ontvangt president Kruger van de boerenrepubliek Transvaal.
Dag van overlijden 17 januari 1976
De temperatuur op 17 januari 1976 lag tussen 1,5 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (40%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
2 januari » Een zware storm trekt over Europa en veroorzaakt veel schade. In Nederland en België vallen elk twee doden.
21 april » Eerste televisie-uitzending van Veronica, onder andere met Starsky and Hutch.
19 juni » In de troostfinale van EK voetbal 1976 wint het Nederlands voetbalelftal na verlenging van gastland Joegoslavië: 2-3. Ruud Geels maakt in de 112de minuut het beslissende doelpunt.
4 juli » Het Israëlische leger voert een onverwachte bevrijdingsactie uit op het vliegveld van Entebbe in Oeganda en slaagt erin vrijwel alle gijzelaars van de PLO aldaar ongedeerd te bevrijden.
8 september » Officiële opening van het Estadio Manuel Martínez Valero in Elx, Spanje.
29 september » In Tbilisi wordt het Dinamo Stadion geopend, de thuisbasis van de Georgische voetbalclub FC Dinamo Tbilisi.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J.C. Zandee, "Stamboom S/Zandee", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-zandee/R1612.php : benaderd 16 maart 2026), "Jannetje Sara Sandee (1900-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.