De temperatuur op 28 augustus 1910 lag tussen 6,9 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
24 februari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Malmö FF.
31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
3 december » Demonstratie van de eerste neonlamp, door Georges Claude.
Trouwdag 5 juni 1935
De temperatuur op 5 juni 1935 lag tussen 10,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 6,2 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
16 maart » Adolf Hitler geeft opdracht tot herbewapening van Duitsland, in strijd met het Verdrag van Versailles.
21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
1 mei » De dorpen Soetermeer en Zegwaard fuseren als gemeente Zoetermeer.
25 mei » Jesse Owens loopt en springt vier wereldrecords binnen één uur bij wedstrijden in Ann Arbor, Michigan.
10 juni » Alcoholics Anonymous wordt opgericht in Akron, Ohio.
31 oktober » Afschaffing van de vlag van Pruisen door de nazi's
Dag van overlijden 12 maart 1990
De temperatuur op 12 maart 1990 lag tussen 0,6 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (79%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
2 maart » Voor het eerst in zes jaar heeft Japan een tekort op zijn betalingsbalans: 636 miljoen dollar.
4 juli » Malta verzoekt om toetreding tot de Europese Gemeenschap.
16 juli » De Sovjetdeelstaat Oekraïne wordt door zijn parlement soeverein verklaard.
17 juli » Tijdens een overleg tussen de vier geallieerden, Polen en de twee Duitslanden in Parijs wordt een akkoord gesloten over het voortbestaan van de Oder-Neissegrens na de Duitse hereniging.
18 oktober » De Vlaamse Raad keurt het voorstel goed dat aan de Vlaamse Gemeenschap een nieuw wapen en een nieuwe vlag geeft. Het Vlaamse volkslied - de Vlaamse Leeuw - wordt uitgebreid met een strofe.
2 december » Een coalitie onder leiding van bondskanselier Helmut Kohl wint de eerste verkiezingen in het herenigde Duitsland. In 1932 waren voor het laatst vrije verkiezingen gehouden in geheel Duitsland, dat toen overigens groter was dan in 1990.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Wonink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wonink/I1099517412.php : benaderd 5 februari 2026), "Hendrika Johanna Frieman (1910-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.