Stamboom Wonder » Conrad Willem Mönnich (1915-1994)

Persoonlijke gegevens Conrad Willem Mönnich 

  • Hij is geboren op 31 mei 1915 in Amsterdam.
  • Hij is overleden in het jaar 1994, hij was toen 78 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 oktober 2012.

Gezin van Conrad Willem Mönnich

Hij is getrouwd met Elisabeth Maartje Wonder.

Zij zijn getrouwd op 4 maart 1943 te Amsterdam, hij was toen 27 jaar oud.


Notities over Conrad Willem Mönnich

zoon van Wilem Conrad Mönnich en Frederica Rust
Prof. theologie. 1946: bijzonder hoogleraar aan de Amsterdamse fakulteit
(http://www.coenwessel.nl): Het leven van Conrad Willem Mönnich (1915-1994) heeft een tragische kant. In de jaren vijftig en zestig was hij één van de meest vooraanstaande opinionleaders in kerkelijk en oecumenisch Nederland en één van de weinige theologen die een niet-kerkelijk publiek wist te boeien. In de jaren zeventig en tachtig vereenzaamt hij. Hij trekt zich terug uit het publieke debat en zoekt naar een heroriëntering in zijn geloof.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Conrad Willem Mönnich?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 mei 1915 lag tussen 2,1 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
    • 24 april » De Armeense Genocide begint.
    • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
    • 24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
    • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mönnich

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mönnich.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mönnich.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mönnich (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Wonder is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Aris Schellinkhout, "Stamboom Wonder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wonder/I204.php : benaderd 1 februari 2026), "Conrad Willem Mönnich (1915-1994)".