1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
Trouwdag 3 oktober 1912
De temperatuur op 3 oktober 1912 lag tussen 0,1 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 5,1 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
Dag van overlijden 21 april 1967
De temperatuur op 21 april 1967 lag tussen 1,1 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: H. Poelman, "Stamboom Witterig / Wittering", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-witterig-wittering/I241.php : benaderd 5 februari 2026), "Jan de Jonge (1893-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.