Stamboom Witterig / Wittering » Hendrik Hindriks (Hendriks) (1893-1968)

Persoonlijke gegevens Hendrik Hindriks (Hendriks) 


Gezin van Hendrik Hindriks (Hendriks)

Hij is getrouwd met Albertien Scheper.

Zij zijn getrouwd op 6 september 1919 te Emmen, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3

Beroep: arbeider

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Hindriks (Hendriks)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Hindriks (Hendriks)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Hindriks (Hendriks)

Hendrik Hindriks (Hendriks)
1893-1968

1919

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Vlagtwedde bs. geboorteakte, aktenr. 166
    2. Graftombe
    3. Huwelijksakte, aktenr. 284

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 oktober 1893 lag rond de 9,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
      • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
      • 21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
      • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
      • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
      • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • De temperatuur op 6 september 1919 lag tussen 12,6 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 25 januari » De Volkenbond wordt opgericht.
      • 21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
      • 30 mei » Viering van het 300-jarig bestaan van de stad Batavia. Koningin Wilhelmina legt een krans bij het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen in Hoorn
      • 16 oktober » Inwijding van de Sacré-Cœurbasiliek in Parijs door kardinaal Léon-Adolphe Amette.
      • 28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
      • 21 december » In Katowice wordt de Poolse voetbalbond (PZPN) opgericht.
    • De temperatuur op 12 januari 1968 lag tussen -15,6 °C en -4,2 °C en was gemiddeld -8,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (16%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 7 maart » De BBC vertoont voor het eerst het nieuws in kleur.
      • 16 maart » Amerikaanse troepen in Vietnam plegen een massamoord in Mỹ Lai.
      • 23 juli » Een Palestijns commando kaapt een Israëlisch vliegtuig; de onderhandelingen duren tot eind augustus en eindigen zonder bloedvergieten.
      • 7 september » De VARA zendt de laatste aflevering uit van de serie Ja zuster, nee zuster
      • 1 oktober » Het Ikazia Ziekenhuis in Rotterdam wordt geopend.
      • 15 oktober » Sprintatlete Wyomia Tyus scherpt bij de Olympische Spelen in Mexico-Stad het wereldrecord op de 100 meter aan tot 11,08 seconden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1955 » Armand Thiéry (87), Belgisch priester, theoloog en psycholoog
    • 1957 » Ken Wharton (40), Brits autocoureur
    • 1960 » Nevil Shute (60), Engels schrijver en vliegtuigbouwer
    • 1966 » Bertus Coops (91), Nederlands burgemeester in Nederlands-Indië
    • 1972 » Henri Pieck (76), Nederlands architect, tekenaar en kunstschilder
    • 1976 » Agatha Christie (85), Engels detectiveschrijfster

    Over de familienaam Hindriks (Hendriks)


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    H. Poelman, "Stamboom Witterig / Wittering", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-witterig-wittering/I208.php : benaderd 31 januari 2026), "Hendrik Hindriks (Hendriks) (1893-1968)".