Stamboom Witte Vaessen » Marie Hoogeboom (1920-2013)

Persoonlijke gegevens Marie Hoogeboom 


Gezin van Marie Hoogeboom

Zij is getrouwd met Johannes (Jan) van der Fluit.

Toestemming voor het huwelijk is 10 april 1942 verkregen te Harenkarspel, Noord-Holland, Nederland.

Zij zijn getrouwd op 16 april 1942 te Harenkarspel, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)


Notities over Marie Hoogeboom

Bron: https://home.kpn.nl/a.ruiter41/martinusweb/In_Memoriam/Marie%20van%20der%20Fluit%20-%20Hoogeboom.htm


 


 


IN MEMORIAM


MARIE VAN DER FLUIT - HOOGEBOOM


 


* 13 december 1920                        ;                                                                                    † 17 december 2013


 


Mam is 13 december 1920 geboren in Oudkarspel in de Butterlaan. Daar zijn ook haar broers en zusters geboren.  Ze heeft haar jeugd daar doorgebracht.


Na Oudkarspel is ze naar het Waarland verhuisd naar de Slootgaardweg.


Ze was al op haar 16e wees en voelde zich samen met ome Piet verantwoordelijk voor het gezin.


Het was een moeilijke tijd omdat de jongste door de pastoor uit huis werd geplaatst. Het was jammer dat hij vergeten was te vertellen waar Jantje was ondergebracht. Urs Verduin heeft als huishoudster de zorg voor het gezin overgenomen.


Al vroeg moest ze werken. Ze vertelde dat ze op haar 13e al sluiswachter was bij de molen. Naast het schoonmaken van vis, nette boeten was het begin van al haar werkzaamheden welke ze in haar leven heeft vervuld. Want werken kon ze en ze kon alles!


Via het molenhuis heeft ze tot haar trouwen 16 april 1942 met pap in het huisje, welke achteraf staat aan de Hogenbrugweg, gewoond.  Daar heeft ze op haar 18e ze pap ontmoet. Die woonde op de Veluweweg.


Toen ze in 1942 midden in de oorlog naar de Schagerwaard zijn gaan wonen kwamen de broers van pap en mam mee.


In die periode is ook haar broer Jan weer terug gevonden. De jongens waren op een leeftijd dat ze naar Duitsland moesten en vonden een schuilplaats bij hun.


In en na de oorlog hebben veel mensen bij haar kunnen komen eten. Het maakte niet uit wanneer of hoe laat.  Familie uit Canada of Australië, tante zuster of heeroom kon bij haar een onderdak vinden.


Als laatste broer van mam is ome Cor uit huis getrouwd en kon ze voor haar eigen gezin gaan zorgen. Echter toen 28 april 1965 Jan is geboren en tante Alie een paar dagen later overleed was het snel beslist dat Jan bij ons kwam.


Al snel was bij haar bekend dat Jan niet helemaal een goed gezond kindje was.  Dat was het begin van een zorgzame periode. Nadat Jan in Baarn werd verzorgd kreeg ze meer tijd voor de kinderen. Bij Aad en Truus schoonmaken. Ook het verstelwerk aan de overall’s van Arie en Truus de Boer werd uit handen genomen. Samen met buurvrouw Haring het gemeentehuis schoonmaken van Oude Niedorp.  Maar ook lammetjes ter wereld brengen, Bedrijfshulpverlenen bij de firma Bruin aan de overkant, stervensbegeleiding en kraamhulp.


De meeste buurjongens zullen nog even naar hun hoofd grijpen want wat ze ook kon was haren knippen.  Je weet wel met zo’n ding waarbij je met je hand het mes moest bewegen. Ze kon alleen niet zo goed het knippen en bewegen op elkaar afstemmen. Ze wilde sneller omhoog dan ze de knijpbeweging kon doen.


Tot hoge leeftijd heeft ze Jan in Baarn bezocht.


Nadat pap wat slechter ter been en moest revalideren in Maria Mater  hebben ze na ruim 70 jaar het Waarland moeten verlaten en zijn ze naar ’t Veld verhuisd. Vorige week is ze 93 geworden en kon ze nog vol trots vertellen dat ze pap met een week had verslagen. Ze heeft vier dagen van haar succes mogen genieten.


We zullen haar gedenken als een zorgzame moeder die tot op hoge leeftijd het gezin Hoogeboom en Van der Fluit bijeen heeft gehouden. Alle broers, zussen, kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen hebben tot aan afgelopen maandag haar volle aandacht gehad.


Dat haar krachten de laatste dagen snel achteruit gingen had ze door. Vorige week heb ik nog verhaaltjes opgenomen voor Jan.


 


Bedankt voor al je goede zorgen mam.


 


Alle kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marie Hoogeboom?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marie Hoogeboom

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marie Hoogeboom

Marie Hoogeboom
1920-2013

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 december 1920 was gemiddeld -0,8 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
    • 7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
    • 13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
    • 29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
    • 7 augustus » In Berlijn wordt het voetbalstadion Stadion An der alten Försterei officieel geopend.
    • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
  • De temperatuur op 16 april 1942 lag tussen 0,6 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (92%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
    • 18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
    • 29 april » Grote explosie bij Tessenderlo Chemie in Tessenderlo met 189 doden en enorme vernielingen. De waarschijnlijke oorzaak is de explosie van aangekoekt ammoniumnitraat dat arbeiders met dynamiet wilden laten springen.
    • 17 juli » Het eerste transport met Nederlandse joden komt aan in kamp Birkenau.
    • 3 oktober » Eerste succesvolle lancering van een V2-raket vanaf Peenemünde in Duitsland, de eerste keer dat een door de mens vervaardigd object de ruimte bereikt.
    • 12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
  • De temperatuur op 17 december 2013 lag tussen 5,2 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2013: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,8 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Voetballer Dieumerci Mbokani van RSC Anderlecht neemt in het Casino-Kursaal in Oostende de Belgische Gouden Schoen 2012 in ontvangst.
    • 5 februari » Het Britse Lagerhuis stemt een wetsontwerp goed dat het homohuwelijk mogelijk maakt.
    • 24 mei » De voetbalbond van Gibraltar wordt door de UEFA erkend als het 54e lid. Vertegenwoordigende elftallen en clubs van Gibraltar mogen vanaf nu meedoen aan competities georganiseerd door de UEFA.
    • 1 oktober » De Duitse politie houdt een man aan die probeerde een kunstwerk te verkopen dat in 2012 gestolen zou zijn uit de Kunsthal Rotterdam.
    • 9 oktober » Het 2500ste nummer van het weekblad Voetbal International verschijnt.
    • 3 november » In Zuid-Afrika gaat de film Mandela, Long Walk to Freedom, gebaseerd op het leven van de voormalige president, in première.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hoogeboom


De publicatie Stamboom Witte Vaessen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Remm, "Stamboom Witte Vaessen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-witte-vaessen/I9710.php : benaderd 13 januari 2026), "Marie Hoogeboom (1920-2013)".