Oorzaak: Medisch probleem
Zij is getrouwd met Jan Gorter.
Zij zijn getrouwd op 16 juni 1915 te Amsterdam, zij was toen 22 jaar oud.
HUWELIJK VAN MIJN GROOTOUDERS:
Op 16-06-1915 trouwen zij voor de rechtbank, omdat haar ouders geen toestemming willen geven voor hun huwelijk. De ouders worden door de Rechtbank opgeroepen om hun weigering toe te lichten. Zij verschijnen echter niet. Er is mij verteld dat dit vanwege het geloof was. Haar ouders kregen een kwartje armengeld van de Katholieke Kerk en dat zou ingehouden worden als hun dochter met een niet Rooms Katholieke man zou trouwen. Mijn grootvader was Nederlands Hervormd en mijn grootouders weigerden aan deze eis tegemoet te komen en vanaf dat moment zouden zij zich beiden uitgeschreven hebben uit de kerken waar zij ingeschreven waren. Mijn grootvader was als dooplid ingeschreven bij de Nederlands Hervormde Kerk. In hun verdere leven wilden ze ook niets met kerken te maken hebben. Echter Jan Gorter blijkt wel ingeschreven te blijven als dooplid van de Nederlandse Hervormde Kerk.
JOSEPHINE FRANCISCA HENDRIKA PLETTENBERG,
Zij komt op 20-jarige leeftijd d.d. 15-04-1913 naar Amsterdam, vanuit Deventer. Haar beroep is dienstbode. Zij woont eerst Plantage Badlaan 17 bij Pam en op 22-10-1913woont zij bij Solier, Ceintuurbaan 314 tot aan haar huwelijk op 16-06-1915
Na hun huwelijk wonen zij samen tot hun vertrek naar Vlieland in 1916 bij de tante en oom van Jan Gorter, tante Trijntje en haar man Willem Frederik Priesman.
Toegevoegd via een Person Discovery
Stambomen op MyHeritage
Familiesite: Willy Web Site
Familiestamboom: 388094962-1