De temperatuur op 17 mei 1917 lag tussen 9,9 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
Trouwdag 13 november 1947
De temperatuur op 13 november 1947 lag tussen 6,3 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
2 februari » Edwin Land geeft de eerste demonstratie van de polaroidcamera.
21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
6 juni » Tjeerd van der Weide, voormalig NSB-burgemeester van Velsen wordt na een ter dood veroordeling geëxecuteerd voor zijn daden tijdens de Tweede Wereldoorlog.
11 juli » De Exodus 1947 vertrekt uit Frankrijk naar Palestina.
29 november » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties besluit Palestina te verdelen tussen Arabieren en Joden.
Dag van overlijden 17 mei 1982
De temperatuur op 17 mei 1982 lag tussen 10,7 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » De Nederlandse militaire vrouwenafdelingen MARVA en Milva worden opgeheven.
12 april » In de Efteling wordt de attractie Halve Maen geopend.
13 juni » In het Wagener-stadion in Amstelveen wint de Nederlandse hockeyploeg voor de tweede keer de Champions Trophy.
25 juli » De Franse wielrenner Bernard Hinault wint voor de vierde keer de Ronde van Frankrijk.
1 september » Gerard Schipper, Maarten Ducrot, Gerrit Solleveld en Frits van Bindsbergen worden wereldkampioen ploegentijdrit in het amateurwielrennen.
20 oktober » In het Olympisch Stadion Loezjniki vindt een ramp plaats tijdens de voetbalwedstrijd Spartak Moskou-HFC Haarlem. Als in de slotfase een goal wordt gescoord komen ten minste 66 toeschouwers, maar waarschijnlijk veel meer, om in het gedrang.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Remm, "Stamboom Witte Vaessen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-witte-vaessen/I3492.php : benaderd 26 februari 2026), "Maria Cornelia (Marie) Witte (1917-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.