Stamboom Witkamp en Driehuis » Gerrit DRIEHUIS (1869-1929)

Persoonlijke gegevens Gerrit DRIEHUIS 


Gezin van Gerrit DRIEHUIS

Hij is getrouwd met Alida LIESWIJN.

Zij zijn getrouwd op 10 augustus 1892 te Utrecht, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Wilhelmus DRIEHUIS  1903-1922
  2. Wilhelmus DRIEHUIS  1898-1903
  3. Jan DRIEHUIS  1913-
  4. Gerardus DRIEHUIJS  1900-1930 


Notities over Gerrit DRIEHUIS

Gerrit Driehuis, tabakskerver, schilder(1893), rijtuigpoetser (1903), winkelier (1904), werkman (1909), beambte Rijksmunt (1914), bediende (1929), geboren op 12 08 1869 om 02.00 uur te Utrecht, dienst geweest bij Staatsspoor van 02/03/1891 tot 08/04/1903 tegen een loon van fl. 0,12 (1/6/95) en fl. 0,13(28/6/00) pu/pd. Er werd toen gewerkt 10 uur per dag, 6 dagen per week! Hij werd ontslagen wegens staking. Pensioenfondsnr.16157, overleden op 16 04 1929 om 01.30 uur te Utrecht op 59 jarige leeftijd, zoon van Albertus Petrus Driehuijs en Elisabeth Cornelia van den Bijlaard.

Gehuwd op 22 jarige leeftijd op 10 08 1892 te Utrecht met Alida Lieswijn, 20jaar oud, geboren op 08 03 1872 te Wijk aan Zee en Duin, dochter van Wilhelmus Lieswijn en Wijmpje Westmeijer. Volgens de geb.akte van een zoon in 1903 was het adres Knipstraat24, volgens het adresboek woonden zij in 1904 Vleutenschenweg 24, maar moet waarschijnlijk Knipstraat 24 zijn, volgens het Bev. Reg. verhuisden zij op 20/02/1905 naar Knipstraat 36bis, per 10/02/1928 Kruisweg22bis, op 04/11/1930 verhuisde Alida naar Otterstraat 51bis, op 12/08/1932 naar de Vleutenscheweg 179bis, vervolgens op 14/01/1935 naar Vleut. weg 247, en op14/08/1935 ging zij wonen Douwes Dekkerstraat 4.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit DRIEHUIS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit DRIEHUIS

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit DRIEHUIS


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 augustus 1869 lag rond de 15,4 °C. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
      • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
      • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
      • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
      • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
      • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
    • De temperatuur op 10 augustus 1892 lag rond de 14,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
      • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
      • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
      • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
      • 31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
      • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
    • De temperatuur op 16 april 1929 lag tussen 1,2 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 11,6 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
      • 18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
      • 16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
      • 14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
      • 29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
      • 24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
      • 16 december » Paus Pius XI creëert zes nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Duitsland Eugenio Pacelli, de latere paus Pius XII.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam DRIEHUIS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam DRIEHUIS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over DRIEHUIS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam DRIEHUIS (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nico Witkamp, "Stamboom Witkamp en Driehuis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-witkamp-en-driehuis/I720.php : benaderd 14 januari 2026), "Gerrit DRIEHUIS (1869-1929)".