Hij heeft/had een relatie met Emmerentia Elisabeth van Stipriaan.
philip rochusz VERMAAT
Burgerlijke staat Burgerlijke staat
* Geboren in 1782 - spijkenisse
* Gedoopt op 27 januari 1782 - spijkenisse
* Overleden op 27 juli 1858 - geervliet, leeftijd bij overlijden: 76 jaar oud
* Bloedverwantschap: 0%
Ouders Ouders
* rockus VERMAAT 1743-1825
* pietertje ARKENBOUT 1745-1808
Huwelijken en kinderen Huwelijken en kinderen
* Gehuwd met rookje VERHULP 1783-1852, en hun kinderen:
o rokus 1810-1872
o neeltje 1811
o pietertje 1813-1891
o jannetje 1816-1902
o teunis 1818-1889
* Gehuwd met cornelia HENNIP 1765-1823, en hun kinderen:
o cornelis adrianus 1803
* Gehuwd met emmerentie elisabeth van STIPRIAAN
De identiteit van deze Philippus (junior) stond niet vast. Op diverse plekken op het internet wordt hier Philip Rochusz Vermaat geplaatst (en zo had ik hem ook overgenomen), maar niet alleen is hij te jong (~1782, terwijl Emmerentia in 1776 wordt begraven), ook is er een conflict tussen de huwelijkstermijn van Philippus en Cornelia Hennip (die in 1823 overlijdt en van wie we uit het trouwboek van Hekelingen zeker weten dat ze getrouwd is met de weduwnaar van Emmerentia van Stipriaan) en de (zekere) echtgenote van Philip Rochusz, namelijk Rookje Teunisse Verhulp, die met Philip Rochusz trouwt in 1808.
Aanvullende aanwijziging is de doopgetuige Geertruij Vermaat, die optreedt bij de doop van Geertruijda Philippina, tweede dochter van Philippus en Cornelia.
Tweede aanwijzing is dat Philippus volgens de ondertrouwaantekening in het trouwboek van Hekelingen geboren is in Rotterdam. Gezien de doopdatum van Emmerentia moet hij rond 1750 geboren zijn.
Ik denk de juiste Philippus te hebben gevonden in Philippus Philippusz Vermaat, zoon van Philippus Philipsz Vermaat en Sara van der Bijl, weduwnaar sinds 1773 van Catharina Blankenbijl.
Een aanwijzing is dat bij de doop van zijn zoon Leendert uit zijn huwelijk met Catharina een Jacoba van Stipriaan als getuige optreedt. Later heb ik gevonden dat Jacoba getrouwd was met Leendert Blankenbijl en dus een schoonzus was van Philippus.
Tevens spreekt het feit dat Philippus en Emmerentia geen kinderen hebben voor een kort huwelijk, waarbij Emmerentia mogelijk in het kraambed is gestorven.
Vervolgens zocht ik via Digitale Stamboom nog even verder en vond ik de trouwakte van 28-4-1774 uit Leiden, die mijn veronderstelling bevestigde!
Bronnen: DTB Leiden Nederlands Hervormd Ondertrouw (1575-1795) , folio VV - 067
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.