De temperatuur op 11 februari 1906 lag tussen 2,4 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 1,6 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
12 maart » Stormvloed van 1906 na extreem hoog water op de Westerschelde. Diverse zeedijken breken door, met grote schade tot gevolg. Doordat de stormvloed overdag plaatsvindt, vallen er geen doden. Net over de grens in het Waasland verdrinken in totaal 8 mensen.
7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
Trouwdag 12 mei 1936
De temperatuur op 12 mei 1936 lag tussen 9,0 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 7,2 mm neerslag gedurende 4,6 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
16 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Berlijn.
23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
30 november » Het Crystal Palace in Londen brandt volledig af.
Dag van overlijden 12 april 1945
De temperatuur op 12 april 1945 lag tussen 9,2 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I87245.php : benaderd 29 september 2026), "Gerrit van Stipriaan (1906-1945)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.