Stamboom Wit en andere families West-Friesland » Jacob Silver (1806-1873)

Persoonlijke gegevens Jacob Silver 

  • Hij is geboren op 22 mei 1806 in Hoogwoud, Noord-Holland, Nederland.
    Jan Zilver, alias: Zulver met:
    Neeltje Moeijes, alias: Moejes, beroep(en): boerin
    1) Antje Zilver, geb. te Hoogwoud 24 jun 1799, ovl. te Hoogwoud 8 dec 1846
    Gehuwd te Hoogwoud 3 mei 1829 met:
    Jan Dral, geb. te Andijk 12 jun 1801, ovl. voor 1864, beroep(en): arbeider, woonplaats(en): Hoogwoud, zoon van Pieter Jansz Dral en Trijntje Jans Krul
    2) Treintje Zulver, geb. te Hoogwoud 26 jul 1801
    Gehuwd te Hoogwoud 19 feb 1835 met:
    Klaas Gorter, geb. te Hoogkarspel 1 mrt 1796, beroep(en): boerenstand, zoon van Jacob Gorter en Bregtje Zee
    3) Willem Zilver, geb. te Hoogwoud 1 apr 1805, ovl. te Hoogwoud 5 jul 1854, beroep(en): boerenbedrijf, landdbouwer
    Gehuwd te Hoogwoud 3 feb 1853 met:
    Neeltje Zweet, geb. te Hoogwoud ± 1822, dochter van Albert Zweet en Trijntje Sentes
    4) Jacob Silver, geb. te Hoogwoud 22 mei 1806, ovl. te Hoogwoud 18 nov 1873, beroep(en): slachter, arbeider, Adres Aartswoud 1872
    Gehuwd te Hoogwoud 9 mei 1830 met:
    Elisabeth Ellerbroek, alias: Elderbroek; Brouwer; Elisabeth Brouwer Ellerbroek; Lijsebeth Brouwer, geb. te Abbekerk 20 feb 1811, ovl. na 1873, Adres Lambertschaag 20 feb 1811, Adres Aartswoud 1872, dochter van Jan Brouwer en Trijntje Mensch
    5) Pieter Zulver, alias: Zilver, geb. te Hoogwoud ± 1812, ovl. te Hoogwoud 27 nov 1857, beroep(en): landbouwer
    Gehuwd te Hoogwoud 31 mei 1855 met:
    Grietje Kort, geb. te Hoogwoud ± 1819, ovl. te Hoogwoud 22 jan 1895 1e huwelijk 2e huwelijk, dochter van Jacob Jansen Kort en Trijntje Koeten
    6) Jan Zilver, alias: Zulver, geb. te Hoogwoud ± 1816, ovl. te Hoogwoud 4 mrt 1858, beroep(en): landman
    Gehuwd te Hoogwoud 18 feb 1855, met dispensatie
    met:
    Trijntje Zilver, alias: Terintje Zulver, geb. te Hoogwoud ± 1834, ovl. voor 1858, dochter van Jacob Silver en Elisabeth Ellerbroek
  • Hij is overleden op 18 november 1873 in Hoogwoud, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 67 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 april 2015.

Gezin van Jacob Silver

Hij is getrouwd met Elisabeth Ellerbroek.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1830 te Hoogwoud, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Trijntje Silver  ± 1834-< 1858
  2. Jan Silver  ± 1850-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob Silver?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob Silver

Jacob Silver
1806-1873

1830
Trijntje Silver
± 1834-< 1858
Jan Silver
± 1850-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 mei 1806 lag rond de 16,0 °C. Er was 88 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
    • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
    • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
    • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
    • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.
  • De temperatuur op 9 mei 1830 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken winderig regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 5 juli » Frankrijk valt Algerije binnen.
    • 25 augustus » De opvoering van de opera La muette de Portici van Daniel Auber in de Brusselse Koninklijke Muntschouwburg mondt uit in rellen: Belgische separatisten komen in opstand tegen koning Willem I.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
  • De temperatuur op 18 november 1873 lag rond de 8,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Silver

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Silver.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Silver.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Silver (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I1769.php : benaderd 26 december 2025), "Jacob Silver (1806-1873)".