Stamboom Wit en andere families West-Friesland » Pieter Wit (1775-1838)

Persoonlijke gegevens Pieter Wit 


Gezin van Pieter Wit

(1) Hij is getrouwd met Maartje Butter.

Zij zijn getrouwd op 18 maart 1821 te Nieuwe Niedorp, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 45 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Abraham Wit  1822-1863 
  2. Cornelis Wit  1824-1907 
  3. Pieter Wit  1828-1828


(2) Hij is getrouwd met Trijntje Mijts.

Zij zijn getrouwd op 4 december 1803 te Nieuwe Niedorp, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Aagtje Wit  1805-????
  2. Jacob Wit  1806-1879 
  3. Guurtje Wit  1807-1807
  4. Simon Wit  1808-1835
  5. Guurtje Wit  1810-???? 
  6. Geertje Wit  1815-1825


Notities over Pieter Wit


Op 9-10-1815 is Pieter Wit (23-IV) president van de Niedorper Kogge

Op 27-4-1816 verpacht hij als burgemeester, het grasgewas van de wegbermen.

Op 11-12-1816 is hij president van het armenbestuur.

Op 24-12-1817 verkoopt hij voor Frederik de Goede een huismanswoning genaamd "Priggedik", staande onder Haringhuizen.
Anno 2004 staat deze boerderij er nog aan de provinciale weg.

30-10-1818 Pieter Wit maakt inventaris i.v.m. het overlijden van zijn vrouw.

Hij koopt op 11-9-1820 een boerenhuis, genaamd ""het Hoekhuis".

De overleden vrouw van Pieter, Trijntje Mijts bezat met haar broers en zusters veel grond. Pieter als voogd van de kinderen legt dit vast.

Uit een aantekening op het besluit van de Hoge Raad van Adel van 26 juli 1816 waarbij de gemeent Nieuwe Niedorp in haar wapen bevestigd werd, blijkt dat het gemeentebestuur toen bestond uit:Pieter Simonsz Wit burgemeester, Albert Roos adjunct burgemeester, Jan Klaasz Koomen, Cornelis Pieterz Wit (38-IV), Rens Rezelman, Frederik Pluister en Simon Gerritsz Wit
Als men daarbij weet dat de Koomens, Rezelmannen en Pluisters familie waren kunt u zich voorstellen dat het bestuur van Nieuwe Niedorp een echte familie aangelegenheid was.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Wit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Wit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Wit

Pieter Wit
1775-1838

(1) 1821
Abraham Wit
1822-1863
Cornelis Wit
1824-1907
Pieter Wit
1828-1828
(2) 1803
Aagtje Wit
1805-????
Jacob Wit
1806-1879
Guurtje Wit
1807-1807
Simon Wit
1808-1835
Guurtje Wit
1810-????
Geertje Wit
1815-1825

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Pieter Wit



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 september 1775 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: veel dauw. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
      • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
      • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
      • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
      • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
      • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
      • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
    • De temperatuur op 4 december 1803 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1803: Bron: Wikipedia
      • 25 februari » De Rijksdag van het Heilige Roomse Rijk houdt haar laatste zitting te Regensburg.
      • 22 maart » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Breda in Nederland.
      • 17 mei » Karel Willem van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn broer Frederik August.
      • 29 september » Zaligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
      • 30 november » Spanje staat het Louisiana-gebied af aan Frankrijk.
    • De temperatuur op 29 januari 1838 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
      • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
      • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
      • 10 september » Première van de opera Benvenuto Cellini van Berlioz in de Opera van Parijs.
      • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
      • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wit

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wit.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wit.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wit (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I147.php : benaderd 24 december 2025), "Pieter Wit (1775-1838)".