Stamboom Wit en andere families West-Friesland » Dirk Cornelis Wit (1912-1995)

Persoonlijke gegevens Dirk Cornelis Wit 


Gezin van Dirk Cornelis Wit

Hij is getrouwd met Orphelie Juliana Strobbe.

Zij zijn getrouwd op 26 maart 1936 te Schagen, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Peter Johan Wit  1941-1985

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Cornelis Wit?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk Cornelis Wit

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Cornelis Wit

Klaas Wit
1850-1940
Trijntje Bier
1854-1887
Cornelis Wit
1877-1953
Neeltje Man
1879-1935

Dirk Cornelis Wit
1912-1995

1936

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Dirk Cornelis Wit



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 november 1912 lag tussen -1,5 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 5,6 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
      • 7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
      • 4 april » Tibet verklaart zich onafhankelijk van China.
      • 5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
      • 18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
      • 6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
    • De temperatuur op 26 maart 1936 lag tussen 5,4 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
      • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
      • 14 maart » Bob Charles, Nieuw-Zeelands golfer
      • 17 juli » Begin van de Spaanse Burgeroorlog met een muiterij in Marokko.
      • 31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
      • 23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
      • 21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
    • De temperatuur op 14 maart 1995 lag tussen -0,4 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 8,9 uur zonneschijn (76%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
    • In het jaar 1995: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 15,4 miljoen inwoners.
      • 1 mei » De Nederlandsche Bank trekt drie bankbiljetten in als geldig betaalmiddel: de twee groene van vijf gulden waarop Joost van den Vondel staat afgebeeld, en het oude rode biljet van 25 gulden met de beeltenis van Jan Pieterszoon Sweelinck.
      • 14 mei » Johannes Rau blijft minister-president van Noordrijn-Westfalen, Duitslands grootste deelstaat. Voor de vierde achtereenvolgende maal wordt zijn SPD de grootste partij, al verdwijnt de absolute meerderheid.
      • 15 mei » China voert een nieuwe ondergrondse kernproef uit, de vierde sinds de andere kernmogendheden in 1992 een vrijwillige stop afkondigden.
      • 19 mei » De vier verdachten die sinds februari vanwege het Agusta-schandaal in de Luikse Lantin-gevangenis zaten, worden vrijgelaten. De Kamer van Inbeschuldigingstelling acht hun aanhouding niet langer noodzakelijk voor het onderzoek.
      • 7 juni » Luxemburg wint op eigen veld verrassend met 1-0 van Tsjechië door een doelpunt van Guy Hellers in de 89ste minuut. Nederland behoudt daardoor uitzicht op deelname aan het EK voetbal van 1996 in Engeland, ondanks de eigen nederlaag tegen Wit-Rusland (1-0).
      • 6 oktober » Eerste aflevering van Baantjer wordt op televisie (RTL 4) vertoond. (De Cock en de motorclub-moord).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wit

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wit.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wit.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wit (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I1448.php : benaderd 28 september 2026), "Dirk Cornelis Wit (1912-1995)".