Stamboom Willy Schutte » ter Haar (1792-± 1821)

Persoonlijke gegevens ter Haar

  • Hij/zij is geboren op 29 maart 1792 in Almelo, Overijssel.
  • Het kind werd gedoopt op 29 maart 1792 in Almelo, Overijssel.
  • Beroep: Ackersmann und Weber.
  • (Comment) : Marianne Pont Terhaar aus Raalte/NL schreibt:|Hij is geboren in Almelo op 29 maart 1792. Is hij gaan werken op een boerderij over de grens? Was dat familie van zijn broer die met een Duitse (Pruisische) vrouw was getrouwd?|Hij trouwde in elk geval als 18jarige in Emlenkamp met wed. Euphemia Schutten. Er is dan geen familie als getuige aanwezig. Euphemia is dan 6 maand zwanger van hun 1e dochter. De franciscaner pater Evaristus Garwert was toen missionaris in Emlenkamp ( het latere Emlichheim). Ik heb een kopie van hun huwelijksinschrijving in het latijn. Daarin wordt hij Almelohendis (afkomstig uit Almelo) genoemd. Later bij de doop van hun eerste zoon is zijn moeder meter. |Verder weet ik niet veel van hem..
  • Hij/zij is overleden rond 1821 in Emlichheim Klein Ringe Dld.

Gezin van ter Haar

Deze persoon is getrouwd met Euphemia (Johann Hermann Egbers) Schütten.

Toestemming voor het huwelijk is 13 oktober 1810 verkregen te Emlichheim.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot ter Haar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van ter Haar


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 maart 1792 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ter Haar

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ter Haar.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ter Haar.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ter Haar (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Willy Schutte, "Stamboom Willy Schutte", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-willy-schutte/I536633.php : benaderd 23 februari 2026), "ter Haar (1792-± 1821)".