Stamboom Wijland en Beij » Isaac Arnoldus (± 1876-1956)

Persoonlijke gegevens Isaac Arnoldus 

  • Hij is geboren rond 1876 in Leiden, Zuid-Holland, Nederland.
  • Beroepen:
    • rond maart 1897 Koopman.
    • rond augustus 1905 Fabrieksarbeider.
  • Hij is overleden op 13 december 1956 in Leiden, Zuid-Holland, Nederland.
    Bron: Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, BS Overlijden Plaatsingslijst van het archief van de ambtenaar van de burgerlijke stand Leiden, 19..., Leiden, archief 1005, inventaris­num­mer 144, 13 d

Gezin van Isaac Arnoldus

Hij is getrouwd met Johanna van Riet.

Zij zijn getrouwd op 24 maart 1897 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland.

Bron: Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, BS Huwelijk Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), Deel: 4893, Periode: 1897, Leiden, archief 0516, inventaris­num­mer 4893, 24 maa

Kind(eren):

  1. Francina Arnoldus  1897-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Isaac Arnoldus?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Isaac Arnoldus

Isaac Arnoldus
± 1876-1956

1897

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 maart 1897 lag rond de 10,8 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
  • De temperatuur op 13 december 1956 lag tussen 3,8 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 2,9 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (44%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Eerste NTS-journaal op de Nederlandse televisie. Onderwerpen: hardnekkige gladheid, interview met Caroline, de dochter van schaakkampioen Max Euwe en jonge stieren door de straten van Pamplona.
    • 14 maart » Tessa Sanderson, Brits atlete
    • 4 mei » Koningin Juliana onthult het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam.
    • 26 juli » De Egyptische president Nasser nationaliseert het Suezkanaal, dat tot dan toe onder het beheer van Frankrijk en Engeland viel.
    • 24 oktober » De Sovjet-Unie trekt Hongarije binnen.
    • 4 november » Sovjettroepen trekken Hongarije binnen om de Hongaarse opstand die op 23 oktober begon, de kop in te drukken. Duizenden komen om, meer raken gewond en bijna een kwart miljoen mensen verlaten het land. Als gevolg hiervan werd in Amsterdam Felix Meritis bestormd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Arnoldus

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Arnoldus.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Arnoldus.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Arnoldus (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ralph Benjamin Wijland, "Stamboom Wijland en Beij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wijland-en-beij/I506482.php : benaderd 9 augustus 2025), "Isaac Arnoldus (± 1876-1956)".