De temperatuur op 30 juni 1926 lag tussen 6,9 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 13,8 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Trouwdag 29 juli 1958
De temperatuur op 29 juli 1958 lag tussen 13,9 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (35%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
5 februari » Nasser wordt president van de Verenigde Arabische Republiek.
17 maart » In de Verenigde Staten wordt de satelliet Vanguard 1 gelanceerd.
13 mei » Vice-president Richard Nixon van de Verenigde Staten wordt in Caracas, Venezuela bijna gelyncht door een woedende menigte.
24 mei » United Press en International News Service fuseren tot United Press International (UPI).
31 juli » Afschaffing van het tolgeld in de Waaslandtunnel onder de Schelde in Antwerpen.
15 december » Benoeming van Albino Luciani, de latere paus Johannes Paulus I, tot bisschop van Vittorio Veneto (Italië).
Dag van overlijden 7 februari 1978
De temperatuur op 7 februari 1978 lag tussen -2,6 °C en 1,6 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
7 juni » Het Nederlands voetbalelftal blijft in het tweede duel bij het WK voetbal 1978 in Argentinië steken op een 0-0 gelijkspel tegen Peru.
16 juni » De film Grease komt uit.
9 juli » Sovjet-atleet Boris Zajtsjoek scherpt in Moskou hetwereldrecord kogelslingeren (79,30 meter) aan tot 80,14 meter.
11 juli » Ongeluk met een tankwagen met propaangas bij camping Los Alfaques in Spanje. Bij de ontploffing komen 216 mensen om het leven, onder wie 10 Nederlanders en 36 Belgen.
25 juli » Louise Brown, de eerste reageerbuisbaby, wordt geboren.
17 september » De Camp Davidakkoorden tussen Egypte en Israël worden gesloten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Wijers, "Stamboom Wijers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wijers/R635.php : benaderd 28 januari 2026), "Petrus Johannes(Jan) Wijers (1926-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.