Stamboom Wijering » Hubertus Henricus Fransicus De Bot (1909-)

Persoonlijke gegevens Hubertus Henricus Fransicus De Bot 


Gezin van Hubertus Henricus Fransicus De Bot

Hij is getrouwd met Elisabeth Adriana Ruigrok van der Werven.

Zij zijn getrouwd op 29 mei 1940 te Rotterdam, Nederland, hij was toen 31 jaar oud.

Bron trouwen: Huub de Bot uit Heijthuizen.#Samen met zijn zus Thea, die op 1 mei trouwde, gingen ze wonen op de Prins Hendrikkade 35 op het Noordereiland te Rotterdam. De trouwdatum was 16 mei 1940. Door de inval van de Duitsers is het huwelijk uitgesteld tot 29 mei. Het huis dat ze met veel zorg hadden ingericht lag in puin. Ze hadden niets meer. Bep is toen getrouwd in een mantelcostuum. Op de trouwfoto had ze het bruidstoilet aan van Thea. Na hun huwelijk hadden ze geen woning. Door het bombardement van Rotterdam, was er ook niet aan te komen. Huub was in Rotterdam filiaalchef van een winkel. Zijn baas heeft hem toen overgeplaatst naar Enschede, waar hij een groot huis met vele kamers tot zijn beschikking kreeg. Hij was genoemd naar Huibertus Hendricus Franciscus Verschuren, die was gehuwd met Anna Allegonda Nefkens. Zij was een nicht van de vader van Huub de Bot.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Gebeurtenis (KERKHUW) op 29 april 1940 in Rotterdam, Nederland .

Geloof: RK
in de parochiekerk van de H. Hildegardus Blommerdijkschelaan

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hubertus Henricus Fransicus De Bot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hubertus Henricus Fransicus De Bot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hubertus Henricus Fransicus De Bot

Hubertus Henricus Fransicus De Bot
1909-????

1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 januari 1909 lag tussen -0,7 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 3,7 mm neerslag. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
    • 31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
  • De temperatuur op 29 mei 1940 lag tussen 11,5 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Jozef Stalin ondertekent het bevel om duizenden Poolse krijgsgevangenen om te brengen (Bloedbad van Katyn)
    • 17 mei » Hitler bepaalt dat Nederland geen militair, maar een civiel Duits bestuur zal krijgen.
    • 28 mei » De Belgische koning Leopold III capituleert met zijn troepen (zie België in de Tweede Wereldoorlog).
    • 9 juni » Noorwegen capituleert voor de Duitsers.
    • 29 juni » WO II: Anjerdag, Nederlanders geven in groten getale uiting aan hun onvrede over de Duitse bezetting.
    • 10 juli » Begin van de slag om Engeland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Bot

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Bot.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Bot.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Bot (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Wijering is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Stephan Wijering, "Stamboom Wijering", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wijering/I200008.php : benaderd 4 februari 2026), "Hubertus Henricus Fransicus De Bot (1909-)".