Stamboom Weterman » Albertus Weterman (1869-1936)

Persoonlijke gegevens Albertus Weterman 

    ouders:Albertus Weterman
    Grada H. Iding
    Albertus Weterman was 5 jaar toen hij wees werd. Hij werd opgevoed door zijn opoe.(Mienemeue). Toen hij + 14 jaar was
    ging hij naar Willem Iding in Vaassen en werkte daar als boerenknecht op de boerderij. Later werd hij metselaar. Hij bouwde zelf zijn huis in 1903 in Vaassen in de Jan Mulderstraat no. 32. In 1897 trouwde hij met Grada Hermina Iding. Zij was naaister van beroep. Hij heeft zijn eerste huis zelf gebouwd en het tweede huis met zijn compagnon. Dat heet "de Steenkamp". Deze huizen staan nog in Vaassen. Het was voor die tijd een bijzondere architectuur.
    In 1918 vertrekt het gezin naar Tiel.
    Tante Anna is dan al in 1917 naar Hillegom verhuist waar ze als dienstmeije ging werken.
  • Hij is geboren op 22 mei 1869 in Epe, Gelderland, Nederland.
  • Hij is overleden op 16 augustus 1936 in Utrecht, Nederland, hij was toen 67 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 januari 2012.

Gezin van Albertus Weterman

Hij is getrouwd met Grada Hermina Iding.

BS Huwelijk
Gelders Archief
toeg.nr. 0207
invent.nr. 4998
gem. Epe
huw.akte 36
dd. 21-08-1897
ouders: Johannes Weterman
Theodora Blanken
Johannes Iding
Johanna Maria Klomp

Zij zijn getrouwd op 21 augustus 1897 te Epe, Gelderland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Martines Weterman  1912-1912

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albertus Weterman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Albertus Weterman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 mei 1869 lag rond de 13,3 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 21 augustus 1897 lag rond de 17,5 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
  • De temperatuur op 16 augustus 1936 lag tussen 12,3 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 19,1 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Hitler presenteert de Volkswagen.
    • 30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
    • 8 september » Verloving tussen prinses Juliana der Nederlanden en Bernhard van Lippe-Biesterfeld.
    • 5 oktober » Totstandkoming van de eerste communicatie via coax-kabel, tussen New York en Philadelphia.
    • 25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
    • 21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Weterman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Weterman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Weterman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Weterman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Weterman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ans Weterman, "Stamboom Weterman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weterman/I234.php : benaderd 13 januari 2026), "Albertus Weterman (1869-1936)".