Stamboom Wester / Schoonenberg Beverwijk » Maria Gabes Hottinga (± 1795-????)

Persoonlijke gegevens Maria Gabes Hottinga 


Gezin van Maria Gabes Hottinga

Zij is getrouwd met Johan Joseph Lange.

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1817 te Lemsterland.Bron 1

Huwelijksakte Lemsterland, 1817
Bruidegom: Johan Joseph Lange, oud 28 jaar, geboren te Ankum, Hannover, Duitsland
Vader: Johan Lange
Moeder: Maria Catharina Grutens
Bruid: Maria Gabes Hottinga, oud 22 jaar
Vader: Gabe Idses Hottinga
Moeder: Stijntje Johannes
Datum: 26 januari 1817, akte nr. 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Gabes Hottinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Gabes Hottinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Gabes Hottinga

Ids Lyckeles
1723-????

Maria Gabes Hottinga
± 1795-????

1817

Johan Joseph Lange
± 1889-????


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 januari 1817 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1817: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » James Monroe wordt beëdigd als 5e president van de Verenigde Staten.
      • 24 april » Huwelijk van kroonprins Jozef van Saksen-Altenburg en prinses Amelie van Württemberg in Kirchheim unter Teck.
      • 31 mei » De opera La gazza ladra van Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro alla Scala in Milaan.
      • 18 oktober » Ontdekking van het graf van Seti I door Giovanni Battista Belzoni.
      • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname.
      • 10 december » Mississippi wordt de 20 staat van de Verenigde Staten.

    Over de familienaam Hottinga

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hottinga.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hottinga.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hottinga (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    MMJ Meijer Ettema, "Stamboom Wester / Schoonenberg Beverwijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wester-schoonenberg/I941.php : benaderd 3 januari 2026), "Maria Gabes Hottinga (± 1795-????)".