Stamboom Wernke » Grietje Pieternella van Opstal (1917-1918)

Persoonlijke gegevens Grietje Pieternella van Opstal 


Gezin van Grietje Pieternella van Opstal

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Pieternella van Opstal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Grietje Pieternella van Opstal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Pieternella van Opstal

Grietje Pieternella van Opstal
1917-1918


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Grietje Pieternella van Opstal



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 oktober 1917 lag tussen -1,0 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
    • 20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
    • 14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
    • 15 oktober » In Vincennes vlak buiten Parijs wordt Mata Hari door een vuurpeloton geëxecuteerd, op grond van spionage voor Duitsland.
    • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    • 25 december » De Turken zetten de laatste grote aanval in op Jeruzalem. De bezetters, de Britse troepen, winnen de slag.
  • De temperatuur op 19 februari 1918 lag tussen -5,0 °C en 6,4 °C en was gemiddeld -0,7 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 7 mei » Vrede van Boekarest tussen Roemenië en de Centrale mogendheden.
    • 3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
    • 6 juni » slag bij het Belleaubos Gunnery Sgt. Dan Daley spreekt zijn bekende quote uit: ‘C’mon you sons-of-bitches, do you want to live forever?’
    • 3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
    • 11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
    • 12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1914 » Bertus Brandsen, Nederlands politicus en vakbondsbestuurder († 2001)
  • 1914 » Jonas Salk, Amerikaans arts en maker van het eerste vaccin tegen polio († 1995)
  • 1918 » Ans Niesink, Nederlands atlete († 2010)
  • 1919 » Bernhard Wicki, Oostenrijks regisseur en acteur († 2000)
  • 1919 » Sjef Janssen, Nederlands wielrenner († 2014)
  • 1919 » Walt Hansgen, Amerikaans autocoureur († 1966)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Opstal


De publicatie Stamboom Wernke is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Andy Wernke, "Stamboom Wernke", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wernke/I47346.php : benaderd 28 februari 2026), "Grietje Pieternella van Opstal (1917-1918)".