Stamboom Van Son-Herkhoff-Drooger » Johannes Christiaan Lobensteijn (1885-1954)

Persoonlijke gegevens Johannes Christiaan Lobensteijn 


Gezin van Johannes Christiaan Lobensteijn

Hij is getrouwd met Maatje Weeland.

Zij zijn getrouwd op 17 november 1920 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 35 jaar oud.Bron 3


Notities over Johannes Christiaan Lobensteijn

Op 31 oktober 1905 veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraaf voor de moord op Johannes Capteijn. Gepleegd samen met Petrus Jacobs.
Destijds woonde J.C. Lobensteijn bij zijn ouders in de Versijdenstraat 11 in Rotterdam.

Deze geschiedenis wordt beschreven in het boek "Moord te Rotterdam" van J.A. Blaauw.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Christiaan Lobensteijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Christiaan Lobensteijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Christiaan Lobensteijn

Johannes Christiaan Lobensteijn
1885-1954

1920

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Stadsarchief Rotterdam, BS Geboorte, archief 999-01, registratienummer 1885B, aktenummer 1885.1295, pagina b019v, akteplaats Rotterdam
    2. Stadsarchief Rotterdam, BS Overlijden, archief 999-09, registratienummer 1954A2, aktenummer 1954.1433, pagina a2-060v, akteplaats Rotterdam + doodsbriefje
    3. Stadsarchief Rotterdam, BS Huwelijk, archief 999-06, registratienummer 1920V, pagina v107, akteplaats Rotterdam

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 maart 1885 lag rond de 4,8 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
      • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
      • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
      • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
      • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • De temperatuur op 17 november 1920 lag tussen 1,0 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 4 februari » Duitsland ontruimt het Hultschiner landje
      • 12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
      • 13 mei » Heiligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica
      • 17 mei » Het eerste verkeersvliegtuig landt op Schiphol
      • 15 augustus » Oprichting van de Albanese voetbalclub SK Tirana.
      • 20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
    • De temperatuur op 3 juli 1954 lag tussen 8,6 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
      • 6 juni » Standard Luik wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door RC Mechelen KM in de finale met 3-1 te verslaan.
      • 22 juni » De Parker-Hulme zaak: in Christchurch (Nieuw-Zeeland) vindt op deze dag een moord plaats die voor die tijd wereldnieuws is: twee tienermeisjes, Pauline Parker en Juliet Hulme, vermoorden de moeder van een van beiden omdat die hun vriendschap in de weg staat (onderwerp van de film Heavenly Creatures uit 1994). Ze krijgen 5 jaar gevangenisstraf.
      • 17 juli » Herverkiezing van Theodor Heuss als bondspresident van West-Duitsland.
      • 14 augustus » Eerste wedstrijd in het betaald voetbal in Nederland gaat tussen Alkmaar '54 en Sportclub Venlo. Het eerste doelpunt wordt gemaakt door Klaas Smit. De wedstrijd eindigt in 3-0 voor de ploeg uit Alkmaar.
      • 5 september » Nabij Shannon Airport in Ierland verongelukt KLM-vlucht 633.
      • 18 oktober » In de Verenigde Staten wordt de eerste draagbare transistorradio in zakformaat op de consumentenmarkt gebracht, de Regency TR-1.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Lobensteijn


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nicole Weijers, "Stamboom Van Son-Herkhoff-Drooger", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weijers/I3464.php : benaderd 14 maart 2026), "Johannes Christiaan Lobensteijn (1885-1954)".