Hij is getrouwd met Heilige Ida van Nijvel.
Zij zijn getrouwd.
Kind(eren):
Frankisch hofmeier
Heer van Herstal, wordt ook wel de eerste Hertog van Brabant genoemd
Het hof van Pepijn was te Landen - toenmaals een grote stad - gevestigd
de Hertogen van Brabant stammen van Pippijn de Oudste af,
de Heren van Breda stammen van zijn zuster Amelberga af
Hoofd van een geslacht uit de Austrasische aristocratie. Pippijn en Arnulf bewerkten samen de val van de Austrasische koningin Brunhilde en de aansluiting van Austrasie en Neustrie.
vanaf 613 hofmeier van Austrasië en tijdens de regering van Dagobert I hofmeier van het gehele rijk als regent voor de minderjarige Sigebert III de feitelijke heerser van diens deelrijk
Pepijn van Landen, of juister Pippijn I van Landen, zoon van Carloman, is waarschijnlijk in 580 in Landen geboren en zou in 640 gestorven zijn.
Hij is ook bekend onder de naam Pepijn de Oudere. Hij was een Frankische hofmeier van Austrasië onder de Merovingische koningen Clothar II, Dagobert I en Sigibert III van 623 tot 639.
In het jaar 613 zorgt hij er samen met Arnulf van Metz voor dat de Neustrische koning Clothar II ook koning van Austrasië en Bourgondië wordt. Hij wordt in 623 samen met zijn broer Arnulf benoemd tot adviseur van de in dat jaar tot (onder)koning benoemde Dagobert I. In 629 sterft koning Clothar II en wordt Dagobert I koning over het gehele Merovingische rijk. In 631 wordt de zoon van Dagobert I (Sigibert III) benoemd tot onderkoning van Austrasië. Pippijn schijnt in deze periode het hofmeierambt te zijn verloren aan Adalgisl. Pas na de dood van Dagobert I (19 januari 638/639) wordt Pippijn wederom benoemd tot hofmeier. Hij sterft echter niet lang daarna (639 of 640) .
Pippijn van Landen was gehuwd met Ida van Nijvel en had een dochter, Begga, die trouwde met Ansegisel, de zoon van Arnulf van Metz. De zoon van dit huwelijk, Pepijn van Herstal, was de overgrootvader van Karel de Grote.
Verder hadden Pippijn en Ida van Nijvel een dochter Gertrudis van Nijvel die abdis van de abdij van Nijvel werd en een zoon Grimoald die net als zijn vader hofmeier van Austrasië is geweest. Pippin zelf wordt als zalige aanzien. Zijn feestdag is 21 februari.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Pepijn I (de Oude) Hertog van Brabant van Landen Heer van Herstal | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heilige Ida van Nijvel | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.