Weening en Achtkarspelen e.o. » Abraham de Boer (1877-1960)

Persoonlijke gegevens Abraham de Boer 


Gezin van Abraham de Boer

Hij is getrouwd met Trijntje Zijlstra.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1917 te Uithuizermeeden (Gr), hij was toen 40 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Abraham de Boer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Abraham de Boer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Abraham de Boer


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1877, Kollumerland c.a.
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/217759/boer_de
  3. Huwelijksregister Uithuizermeeden 1917

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1877 lag rond de 5,5 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Koningin Victoria wordt uitgeroepen tot keizerin van India.
    • 15 juni » Henry Ossian Flipper studeert als eerste zwarte Amerikaan af aan de militaire academie van de Verenigde Staten.
    • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
    • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
    • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
  • De temperatuur op 24 april 1917 lag tussen -1,0 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
    • 8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
    • 21 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Megiddo. De Slag bij Megiddo is afgelopen en de Ottomanen worden uit Palestina verdreven.
    • 14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
    • 6 december » Bij de grootste niet-nucleaire explosie in de geschiedenis komen in Halifax meer dan 1900 mensen om.
    • 6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
  • De temperatuur op 6 maart 1960 lag tussen -0,1 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 5 juni » Oprichting van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen door Paus Johannes XXIII en benoeming van kardinaal Augustin Bea tot president.
    • 21 juli » Sirimavo Bandaranaike van Sri Lanka (toen Ceylon) wordt de eerste vrouwelijke premier ter wereld.
    • 11 augustus » Tsjaad wordt op een vreedzame manier onafhankelijk van Frankrijk.
    • 19 augustus » Lancering van Spoetnik 5 met als opvarenden de honden Belka en Strelka.
    • 14 september » De Organisatie van olie-exporterende landen (OPEC) wordt opgericht in Bagdad, Irak.
    • 24 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Vietnam met drie aartsbisdommen en zeventien bisdommen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1875 » Suze Groeneweg, Nederlands politica († 1940)
  • 1877 » Pavel Bermondt-Avalov, Russisch krijgsheer († 1974)
  • 1879 » Josip Murn, Sloveens dichter († 1901)
  • 1886 » Jean Konings, Belgisch atleet († 1974)
  • 1889 » Pearl White, Amerikaans actrice († 1938)
  • 1896 » Lucia Lauria Vigna, Italiaanse, bij overlijden oudste inwoner van Europa († 2009)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Boer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Boer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Boer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Boer (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I86045.php : benaderd 21 mei 2026), "Abraham de Boer (1877-1960)".