Weening en Achtkarspelen e.o. » Geertje "Ge" Drent (1918-2003)

Persoonlijke gegevens Geertje "Ge" Drent 


Gezin van Geertje "Ge" Drent

Zij is getrouwd met Johannes Gijsbertus van der Horst.

Zij zijn getrouwd op 9 december 1942 te Westzaan (NH), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertje "Ge" Drent?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertje "Ge" Drent

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertje Drent

Alle Drent
1843-1924
Jan Alders
1849-1891
Klara Koops
1848-1913
Jan Drent
1867-1954

Geertje Drent
1918-2003

1942

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/1476866/drent
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 juni 1918 lag tussen 8,2 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
    • 24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
    • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
    • 13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
    • 20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
    • 18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
  • De temperatuur op 9 december 1942 lag tussen 2,8 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 20 januari » De nazi's beslissen op de Wannseeconferentie over de 'Endlösung der Judenfrage' ('oplossing van het Jodenvraagstuk').
    • 14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
    • 27 februari » De Slag in de Javazee vond plaats waarbij de schout-bij-nacht Karel Doorman op 28 februari 1942 om het leven kwam.
    • 1 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Le Mont.
    • 22 juli » Tweede Wereldoorlog: de systematische deportatie van joden uit het getto in Warschau begint.
    • 11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
  • De temperatuur op 19 mei 2003 lag tussen 10,5 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 4,2 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 juli 2002 tot dinsdag 27 mei 2003 was er in Nederland het kabinet Balkenende I met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
  • In het jaar 2003: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,2 miljoen inwoners.
    • 22 januari » In Nederland vinden de Tweede Kamerverkiezingen plaats. Het CDA haalt 44 zetels en blijft daarmee de PvdA (42 zetels) net voor.
    • 11 maart » De eerste achttien rechters van het Internationaal Strafhof in Den Haag worden beëdigd.
    • 1 april » President Pierre Buyoya van Burundi, een Tutsi, wordt opgevolgd door de Hutu Domitien Ndayizeye (Frodebu).
    • 26 augustus » Kadebreuk in Wilnis: de ringdijk van de polder Groot-Mijdrecht breekt door ten gevolge van uitdroging van de veenkade door de voorafgaande hittegolf.
    • 28 september » In een koeltoren van de Amercentrale te Geertruidenberg stort een steiger in, waarbij 5 mannen omkomen.
    • 15 oktober » China lanceert de Shenzhou 5 met aan boord Yang Liwei, de eerste "taikonaut" (Chinese ruimtevaarder). Hiermee werd China het derde land in de geschiedenis dat met eigen middelen een mens in de ruimte heeft gebracht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Drent

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Drent.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Drent.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Drent (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I84241.php : benaderd 12 oktober 2026), "Geertje "Ge" Drent (1918-2003)".