Weening en Achtkarspelen e.o. » Pybe Brink (1895-1989)

Persoonlijke gegevens Pybe Brink 


Gezin van Pybe Brink

Hij is getrouwd met Japke Dalman.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1918 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 22 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Hinke Brink  1919-1992
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pybe Brink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pybe Brink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pybe Brink

Willem Brink
1865-1942

Pybe Brink
1895-1989

1918

Japke Dalman
1896-1978

Hinke Brink
1919-1992

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1895, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/178850/brink
  3. Huwelijksregister 1918, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 augustus 1895 lag rond de 19,5 °C. Er was 3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 11 mei 1918 lag tussen 3,4 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 9 april » Succesvolle Duitse aanval in Vlaanderen.
    • 24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
    • 17 juli » De Russische tsaar Nicolaas II en zijn gezin worden, na anderhalf jaar verbanning, op last van de nieuwe plaatselijke Sovjetleiders gefusilleerd in Jekaterinenburg.
    • 13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
    • 14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.
    • 18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
  • De temperatuur op 20 oktober 1989 lag tussen 11,6 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 8,6 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Er was 5,3 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1989: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » František Kubík, Slowaaks voetballer
    • 9 april » Sovjettroepen maken een bloedig einde (achttien doden) aan een demonstratie van enkele duizenden Georgiërs in de hoofdstad Tbilisi.
    • 27 augustus » UNITA-leider Jonas Savimbi maakt na besprekingen in Pretoria met Zuid-Afrika's waarnemend president F.W. de Klerk bekend dat zijn guerrillastrijders het staakt-het-vuren in Angola weer voor een maand zullen respecteren.
    • 14 oktober » Onder leiding van de Zaïrese president Mobutu Sese Seko begint in Monte Carlo een speciale onderhandelingsronde over de burgeroorlog in Angola, met vertegenwoordigers van de regering in Luanda, de verzetsgroep UNITA, de Verenigde Staten en Zuid-Afrika.
    • 23 november » Minstens 300.000 mensen betogen op het Wenceslausplein in Praag voor democratische hervormingen.
    • 8 december » De later met een Gouden Kalf bekroonde film De avonden van regisseur Rudolf van den Berg gaat in première.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Brink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Brink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Brink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Brink (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I76900.php : benaderd 24 september 2026), "Pybe Brink (1895-1989)".