Weening en Achtkarspelen e.o. » Martje Elzinga (1896-1957)

Persoonlijke gegevens Martje Elzinga 


Gezin van Martje Elzinga

Zij is getrouwd met Johannes van der Wey.

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1917 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 20 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Geertje van der Wey  1918-2004
  2. Antje van der Wey  1922-2008
  3. Grietje van der Wey  1925-2010
  4. Jantje van der Wey  1929-1999

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martje Elzinga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martje Elzinga

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martje Elzinga


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1896, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1957, Achtkarspelen
  3. http://www.graftombe.nl/names/info/304036/elzinga
  4. Huwelijksregister 1917, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 juni 1896 lag rond de 21,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de Wiener Presse verschijnt het eerste, publieke artikel over de door Wilhelm Röntgen ontdekte röntgenstraling.
    • 29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
  • De temperatuur op 12 mei 1917 lag tussen 10,1 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
    • 31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
    • 13 mei » Drie kinderen zeggen de Heilige Maagd Maria (Onze-Lieve-Vrouw van Fátima) gezien te hebben boven een boom in Cova da Irianear nabij Fatima in Portugal.
    • 14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
    • 2 november » De Balfour-verklaring belooft de Joodse zionisten Britse hulp bij de opbouw van een 'nationaal tehuis' in Palestina.
    • 6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
  • De temperatuur op 15 oktober 1957 lag tussen 5,7 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (25%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » De PSP (Pacifistisch Socialistische Partij) wordt opgericht. Deze ging in 1989 op in GroenLinks.
    • 17 maart » Bij een vliegramp op Cebu komt de president van de Filipijnen, Ramon Magsaysay om het leven.
    • 5 mei » Opening van het Estádio dos Barreiros in Funchal.
    • 3 september » In Little Rock, Arkansas, proberen de eerste Afro-amerikanen naar de middelbare school te gaan. Als zij bij de school aankomen worden ze uitgescholden en weggepest.
    • 16 september » Richard Feynman en Murray Gell-Mann presenteren de theorie van de zwakke kernkracht.
    • 31 oktober » De eerste Duitse kerncentrale wordt in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Elzinga

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elzinga.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elzinga.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elzinga (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I7329.php : benaderd 12 oktober 2026), "Martje Elzinga (1896-1957)".