De temperatuur op 8 juni 1929 lag tussen 5,3 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 14,3 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
1 april » Introductie van de jojo in New York.
1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging en latere profvoetbalclub Achilles '29.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
Trouwdag 8 oktober 1949
De temperatuur op 8 oktober 1949 lag tussen 7,4 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 8,0 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
18 april » De nieuwe Ierse republiek Eire/Erin verbreekt de banden met het Britse Gemenebest.
14 mei » Benoeming van Léon Lommel tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
11 juli » Het Cypriotisch voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. De ploeg verliest in Tel Aviv met 3-1 van Israël.
2 augustus » Oprichting van de Poolse voetbalclub Kolejarz Stróże.
9 oktober » In Belgrado wordt Stadion Partizan officieel geopend.
27 december » Souvereiniteitsoverdracht van Indonesië.
Dag van overlijden 10 augustus 1999
De temperatuur op 10 augustus 1999 lag tussen 15,1 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 17,2 mm neerslag gedurende 7,4 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (11%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
9 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Copiapó.
20 april » Op Columbine High School in de Verenigde Staten schieten twee leerlingen 12 medestudenten en een leraar dood. 24 anderen raakten gewond.
1 juli » Beëdiging van Johannes Rau als achtste bondspresident van Duitsland.
23 juli » Mohammed VI wordt koning van Marokko nadat zijn vader, koning Hassan II, diezelfde dag op 70-jarige leeftijd is overleden.
26 september » Het Nederlands Davis Cup-team wint in Guayaquil met 3-2 van Ecuador en handhaaft zich in de Wereldgroep.
14 oktober » De Stichting Dutch History wordt opgericht, tussen de gemeente Den Haag en de Efteling, voor de bouw van een toeristische attractie. Het project, in de vorm van een darkride, gaat uiteindelijk niet door.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I219062.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jantje van der Wey (1929-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.