De temperatuur op 2 oktober 1889 lag rond de 12,2 °C. Er was 3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
Trouwdag 8 augustus 1908
De temperatuur op 8 augustus 1908 lag tussen 7,3 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 9,6 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I6961.php : benaderd 12 oktober 2026), "Trijntje Drentje (1889-± 1977)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.