Weening en Achtkarspelen e.o. » Gezina Drentje (1898-1980)

Persoonlijke gegevens Gezina Drentje 


Gezin van Gezina Drentje

Zij is getrouwd met Jan Visser.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1918 te Groningen (Gr), zij was toen 19 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gezina Drentje?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gezina Drentje

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gezina Drentje

Jantje Alkema
1864-1946

Gezina Drentje
1898-1980

1918

Jan Visser
1895-1972


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Aduard 1898
  2. https://graftombe.nl/names/info/2093163/drentje
  3. Huwelijksregister Groningen 1918

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 november 1898 lag rond de -0,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 7 juni » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FC Petržalka 1898 als Pozsonyi Torna Egyesület.
    • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
    • 7 september » Eedaflegging Koningin Wilhelmina
  • De temperatuur op 13 mei 1918 lag tussen 2,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 5 maart » De Sovjet-Unie verruilt Petrograd als hoofdstad voor Moskou.
    • 13 maart » Verheffing van de Apostolische prefectuur Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat Nederlands-Borneo.
    • 24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
    • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
    • 4 november » In Duitsland breekt een opstand uit die een einde maakt aan het keizerrijk, de Novemberrevolutie.
    • 12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
  • De temperatuur op 20 februari 1980 lag tussen -0,3 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1980: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » John McEnroe lost Björn Borg na 34 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, maar de Amerikaan moet die positie al na drie weken weer afstaan aan de Zweed.
    • 1 april » De NOS begint met Teletekst.
    • 20 juli » Na vijf keer tweede te zijn geworden wint Joop Zoetemelk, als tweede Nederlandse wielrenner in de geschiedenis, de Ronde van Frankrijk.
    • 14 augustus » Op de Poolse Lenin-scheepswerf begint de staking die voor velen als het begin van de val van het communisme in het Oostblok gezien wordt en leidt tot de oprichting van Solidarność. Lech Wałęsa is de aanvoerder van stakingen in Gdańsk.
    • 27 augustus » Jean-René Bernaudeau wint de eerste editie van de Franse eendaagse wielerwedstrijd Ronde van de Vendée.
    • 29 november » Anita Staps behaalt als eerste Nederlandse ooit de wereldtitel bij de WK judo in New York.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Drentje

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Drentje.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Drentje.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Drentje (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I202508.php : benaderd 26 september 2026), "Gezina Drentje (1898-1980)".