De temperatuur op 14 oktober 1930 lag tussen 5,4 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
18 juli » Uruguay en Peru spelen de allereerste voetbalwedstrijd in het Estadio Centenario in Montevideo in de openingswedstrijd van het WK voetbal.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
Dag van overlijden 6 april 2016
De temperatuur op 6 april 2016 lag tussen 6,8 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
8 februari » Door stormachtig weer gaan diverse carnavalsoptochten niet door.
27 maart » In de Amerikaanse staat Alaska zorgt een grote aswolk voor een verstoring van het vliegverkeer. De wolk, die een gebied van zo'n 640 vierkante kilometer beslaat, is afkomstig uit de vulkaan Pavlof.
23 mei » Enkele dagen na het winnen van de Beker is trainer Louis van Gaal ontslagen bij Manchester United.
24 juni » De oppositie in Venezuela heeft voldoende rechtsgeldige handtekeningen verzameld om een referendum in gang te zetten voor de afzetting van president Nicolás Maduro, aldus oppositieleider Henrique Capriles.
25 september » De Mat '64, het treinstel is ook bekend als "apekop" rijdt zijn allerlaatste ritje. Het traject is Maastricht-Utrecht, eindbestemming Spoorwegmuseum.
10 december » Juan Manuel Santos krijgt de Nobelprijs voor de Vrede. Zanger Bob Dylan krijgt de Nobelprijs voor Literatuur. De Nederlandse wetenschapper Ben Feringa krijgt de Nobelprijs voor Scheikunde.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I224326.php : benaderd 27 augustus 2026), "Minze Hamstra (1930-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.