De temperatuur op 30 juli 1908 lag tussen 10,0 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
Trouwdag 3 mei 1934
De temperatuur op 3 mei 1934 lag tussen 9,7 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
9 februari » Het eerste kassucces van de Nederlandse geluidsfilm, 'De Jantjes' gaat in première.
13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
28 mei » In Canada wordt de Dionne-vijfling geboren.
30 juni » Nacht van de Lange Messen: Hitler schakelt alle oppositie binnen zijn eigen partij uit.
8 oktober » Bruno Hauptmann wordt aangeklaagd voor de moord op Charles Lindbergh Jr.
Dag van overlijden 9 februari 1970
De temperatuur op 9 februari 1970 lag tussen 0,6 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 12,1 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (40%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I75770.php : benaderd 21 mei 2026), "Eelkje Hamstra (1908-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.