Weening en Achtkarspelen e.o. » Sjoerd Kooistra (1921-1990)

Persoonlijke gegevens Sjoerd Kooistra 


Gezin van Sjoerd Kooistra

Hij is getrouwd met Lolkje Meyer.

Zij zijn getrouwd op 9 maart 1950 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sjoerd Kooistra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sjoerd Kooistra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sjoerd Kooistra

Anna Veenstra
1865-1937
Roel Kooistra
1882-1947
Tetje Botinga
1886-1926

Sjoerd Kooistra
1921-1990

1950

Lolkje Meyer
1921-2000


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://graftombe.nl/names/info/279353/kooistra
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 september 1921 lag tussen 10,9 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 3 februari » In München vindt de eerste massabijeenkomst van de NSDAP plaats.
    • 19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
    • 18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
    • 1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
    • 27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
    • 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
  • De temperatuur op 9 maart 1950 lag tussen 3,2 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 3,0 mm neerslag gedurende 1,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » In New Delhi wordt de onafhankelijke republiek India uitgeroepen.
    • 14 april » De DAF-fabriek in Eindhoven wordt geopend.
    • 26 juni » Oprichting van de Franse voetbalclub Stade Brestois.
    • 26 juli » Het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) wordt ontbonden.
    • 12 augustus » Encycliek Humani Generis van paus Pius XII over dwalingen die de fundamenten van de katholieke geloofsleer bedreigen.
    • 11 december » Een gerechtshof in Singapore wijst ook in hoger beroep het 13-jarige meisje Bertha Hertogh toe aan haar ouders uit Bergen op Zoom. Na de uitspraak breken hevige rellen uit, waarbij 18 doden vallen.
  • De temperatuur op 5 december 1990 lag tussen -1,2 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (29%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Kolbeinn Sigþórsson, IJslands voetballer
    • 9 april » Vier Britse militairen komen om het leven als hun voertuig op een landmijn rijdt bij Downpatrick in het zuidoosten van de Noord-Ierse provincie County Down.
    • 10 juni » Op een begraafplaats in Oost-Jeruzalem schenden vandalen een zeventigtal joodse graven.
    • 10 juli » Op het achtentwintigste congres van de Communistische Partij in Moskou wordt Michael Gorbatsjov herkozen tot partijleider.
    • 28 augustus » Irak verklaart dat Koeweit een provincie van Irak is.
    • 2 december » Voor het eerst gaat een journalist de ruimte in. De Japanner Toyohiro Akiyama is de eerste betalende passagier aan boord van een ruimteschip. Zijn werkgever, de Tokyo Broadcasting System betaalde de kosten voor een ruimtereis met de Sovjet-Russische Sojoez TM-11.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1919 » Lance Macklin, Brits autocoureur († 2002)
  • 1919 » Marge Champion, Amerikaans actrice en danseres
  • 1919 » Anne-Marie Blanc, Zwitsers film- en televisieactrice († 2009)
  • 1922 » Arthur Ashkin, Amerikaans natuurkundige en Nobelprijswinnaar
  • 1924 » Daniel arap Moi, president van Kenia († 2020)
  • 1925 » Russ Conway, Brits pianist († 2000)

Bron: Wikipedia

  • 1982 » Wim Jongbloed (52), Nederlands jazzpianist en muziekarrangeur
  • 1983 » Peter Lohr (50), Nederlands cabaretier en theaterdirecteur
  • 1986 » Jim King (31), Amerikaans pornoacteur
  • 1991 » Aad Mansveld (46) Nederlands voetballer van ADO Den Haag
  • 1991 » Richard Speck (49), Amerikaans moordenaar
  • 1993 » Arthur Staal (86), Nederlands architect

Over de familienaam Kooistra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kooistra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kooistra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kooistra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I220900.php : benaderd 22 mei 2026), "Sjoerd Kooistra (1921-1990)".