Weening en Achtkarspelen e.o. » Pieter Jansma (1897-1977)

Persoonlijke gegevens Pieter Jansma 


Gezin van Pieter Jansma

Hij is getrouwd met Aafke Mihl.

Zij zijn getrouwd op 17 september 1920 te Baflo (Gr), hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Frouwke Jansma  1924-1925

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Jansma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Jansma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Jansma

Pieter Jansma
1897-1977

1920

Aafke Mihl
1897-1977


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Leens 1897
  2. https://www.online-begraafplaatsen.nl/zerken.asp?g=1790055
  3. Huwelijksregister Baflo 1920

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 mei 1897 lag rond de 18,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
    • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
  • De temperatuur op 17 september 1920 lag tussen 9,9 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was 5,7 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 26 april » Canada verslaat Zweden met 12-1 in de finale van het olympische demonstratietoernooi ijshockey in Antwerpen, en wordt daarmee de eerste officiële wereldkampioen.
    • 29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
    • 20 juli » Voetbalclub sc Heerenveen wordt opgericht.
    • 7 augustus » In Berlijn wordt het voetbalstadion Stadion An der alten Försterei officieel geopend.
    • 20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
    • 7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 30 november 1977 lag tussen 0,1 °C en 3,9 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Naoki Matsuda, Japans voetballer († 2011)
    • 26 maart » Het Nederlands voetbalelftal verslaat België met 2-0 in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978. Johnny Rep en Johan Cruijff schieten raak.
    • 22 mei » Bij een nachtelijke brand in hotel Hertog van Brabant in Brussel komen 17 mensen om het leven.
    • 25 mei » Bij de Tweede Kamerverkiezingen in Nederland wint de PvdA onder leiding van Joop den Uyl tien zetels.
    • 24 juli » Oprichting van Dire Straits in Londen als "The Cafe Racers".
    • 18 oktober » Een aantal leden van de Rote Armee Fraktion (RAF) plegen zelfmoord in hun cel, al wordt er getwijfeld of het wel echte zelfmoorden waren. Bevrijding van een gekaapt Duits vliegtuig in Mogadishu door een elite-eenheid van de Duitse politie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1888 » Mannes Francken, Nederlands voetballer († 1948)
  • 1901 » Max Euwe, Nederlands wereldkampioen schaken († 1981)
  • 1903 » Oscar Castelo, Filipijns jurist en politicus († 1982)
  • 1905 » Gerrit Achterberg, Nederlands dichter († 1962)
  • 1906 » Giuseppe Siri, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Genua († 1989)
  • 1906 » Lyda Roberti, Pools-Amerikaans filmactrice, zangeres en radioster († 1938)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jansma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jansma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jansma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jansma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I211421.php : benaderd 27 september 2026), "Pieter Jansma (1897-1977)".