De temperatuur op 9 mei 1914 lag tussen 5,0 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 3,2 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
20 maart » In New Haven, een stad in de Amerikaanse staat Connecticut, vindt het eerste wereldkampioenschap kunstschaatsen plaats.
15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
3 september » Kardinaal Giacomo della Chiesa wordt gekozen tot Paus Benedictus XV.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
Trouwdag 29 juni 1935
De temperatuur op 29 juni 1935 lag tussen 10,2 °C en 24,0 °C en was gemiddeld 18,1 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
20 februari » De Noorse onderzoekster Caroline Mikkelsen betreedt als eerste vrouw het zuidpoolgebied.
21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
12 mei » Robert Smith en Bill Wilson stichten Alcoholics Anonymous.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
11 november » António Egas Moniz voert de allereerste lobotomie uit.
Dag van overlijden 9 augustus 2005
De temperatuur op 9 augustus 2005 lag tussen 12,6 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (27%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
2 maart » Noord-Nederland wordt getroffen door zware sneeuwval. In Drenthe, Groningen en de kop van Noord-Holland valt meer dan 20 centimeter sneeuw, in Friesland tot meer dan 50 centimeter.
14 mei » Een Eurocopter Ecureuil AS 350B3 landt, stijgt op vanaf de Mount Everest en vestigt daarmee een wereldrecord.
7 juli » Aanslagen in Londen op het openbaar vervoer, waarbij 56 doden vallen.
29 juli » Het Nederlandse radioprogramma Met het Oog op Morgen, beleeft zijn 10.000ste uitzending.
14 augustus » Het Zimbabwaans voetbalelftal wint de negende editie van de COSAFA Cup door in de finale Zambia met 1-0 te verslaan.
28 oktober » In België wordt op grote schaal gestaakt tegen het Generatiepact en het optrekken van de pensioengerechtigde leeftijd van 58 naar 60 jaar.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I200079.php : benaderd 28 augustus 2026), "Tjaaktje Goedhuis (1914-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.