Weening en Achtkarspelen e.o. » Pieter Goedhuis (1881-1955)

Persoonlijke gegevens Pieter Goedhuis 


Gezin van Pieter Goedhuis

(1) Hij is getrouwd met Aafke Dijkema.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1905 te Adorp (Gr), hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Martje Goedhuis  1906-1906
  2. Derk Goedhuis  1906-1907
  3. Martje Goedhuis  1910-1910
  4. Dirk Goedhuis  1913-1914
  5. Tjaaktje Goedhuis  1914-2005
  6. Gerhard Goedhuis  1916-1916

Het echtpaar is op 21 oktober 1915 gescheiden.


(2) Hij is getrouwd met Wiea Motzveldt.

Zij zijn getrouwd op 19 augustus 1916 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 35 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Pieter Goedhuis  1917-1918
  2. Margaretha Goedhuis  1918-1918
  3. Margaretha Goedhuis  1919-1975
  4. Wiea Goedhuis  1922-1954

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Goedhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Goedhuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Goedhuis

Martje Tuil
1857-????

Pieter Goedhuis
1881-1955

(1) 1905

Aafke Dijkema
1884-1965

Derk Goedhuis
1906-1907
Dirk Goedhuis
1913-1914
(2) 1916
Wiea Goedhuis
1922-1954

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Adorp 1881
  2. Overlijdensregister Temunten 1955
  3. Huwelijksregister Adorp 1905
  4. Huwelijksregister 1916, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 juni 1881 lag rond de 24,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
    • 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 19 augustus 1916 lag tussen 8,8 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 19,2 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
    • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
    • 21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
    • 30 december » Kroning van Karel I van Oostenrijk en Zita van Bourbon-Parma tot koning en koningin van Hongarije in Boedapest.
  • De temperatuur op 29 maart 1955 lag tussen -2,0 °C en 4,4 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 5 april » Winston Churchill treedt om gezondheidsredenen af als Eerste minister van het Verenigd Koninkrijk.
    • 5 september » Fred Kaps wordt wereldkampioen goochelen.
    • 4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
    • 26 oktober » De Republiek Vietnam (Zuid-Vietnam) wordt uitgeroepen.
    • 18 december » Voetballer Loek den Edel maakt namens Ajax in het duel tegen Excelsior drie doelpunten in drie minuten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Goedhuis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Goedhuis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Goedhuis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Goedhuis (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I110249.php : benaderd 28 augustus 2026), "Pieter Goedhuis (1881-1955)".