Weening en Achtkarspelen e.o. » Wiegertje Steigenga (1897-1944)

Persoonlijke gegevens Wiegertje Steigenga 


Gezin van Wiegertje Steigenga

Zij is getrouwd met Symen Sybrens Bijlsma.

Zij zijn getrouwd op 19 februari 1920 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Coenraad Bijlsma  1921-1991

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wiegertje Steigenga?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Wiegertje Steigenga

Wiegertje Steigenga
1897-1944

1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1897, Workum
  2. Overlijdensregister 1944, Tietjerksteradeel
  3. https://graftombe.nl/names/info/537834/steiginga
  4. Huwelijksregister 1920, Tietjerksteradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 september 1897 lag rond de 12,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
  • De temperatuur op 19 februari 1920 lag tussen 2,8 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
    • 13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
    • 29 mei » Priesterwijding van Giovanni Battista Montini door bisschop Giacinto Gaggia van Brescia (Italië).
    • 4 oktober » Oprichting van de Tunesische sportvereniging Club Africain.
    • 10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
    • 16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
  • De temperatuur op 11 januari 1944 lag tussen 0,6 °C en 4,0 °C en was gemiddeld 2,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 1 augustus » Anne Frank schrijft voor het laatst in haar dagboek.
    • 1 augustus » In Warschau, Polen breekt de Opstand van Warschau uit tegen de Duitse bezetters.
    • 12 augustus » Van het Italiaanse dorpje Sant'Anna worden vrijwel alle burgers, in totaal 560, door de 16e Panzergrenadierdivisie van de Duitse SS, vermoord.
    • 11 september » Vooruitgeschoven posten van het Amerikaanse 3e leger komen bij Sombernon in contact met uit Zuid-Frankrijk oprukkende geallieerde troepen.
    • 21 september » De Poolse 1e Onafhankelijke Parachutistenbrigade landt bij Driel in het kader van Operatie Market Garden.
    • 28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Steigenga


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I190774.php : benaderd 12 oktober 2026), "Wiegertje Steigenga (1897-1944)".