Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Wouda (1922-2001)

Persoonlijke gegevens Jan Wouda 


Gezin van Jan Wouda

Hij is getrouwd met Pieterdina Bron.

Zij zijn getrouwd op 3 oktober 1944 te Marum (Gr), hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Wouda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Wouda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wouda

Jan Wouda
1922-2001

1944

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. https://graftombe.nl/names/info/2002533/wouda
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 maart 1922 lag tussen -1,4 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 10,2 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
    • 3 april » Jozef Stalin wordt de eerste secretaris-generaal van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie.
    • 22 oktober » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de finale met 3-0 te winnen van titelhouder Paraguay.
    • 31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
    • 8 november » Parijse metrolijn 9 voor het eerst geopend.
    • 22 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Jönköpings Södra IF.
  • De temperatuur op 3 oktober 1944 lag tussen 4,7 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
    • 4 augustus » Anne Frank wordt, na te zijn verraden, opgepakt in Amsterdam. Ze was ondergedoken in het achterhuis van Prinsengracht 263 te Amsterdam.
    • 7 oktober » De eerste en enige gewapende opstand in het concentratiekamp Auschwitz door het Sonderkommando. Deze gebeurtenissen zijn verfilmd in de film The Grey Zone.
    • 21 oktober » Aken is de eerste grote Duitse stad die in geallieerde handen valt.
    • 3 december » In Griekenland breekt meteen na de bevrijding een burgeroorlog uit tussen communisten en koningsgezinden. Deze duurt tot 1949.
    • 29 december » De slag om Boedapest begint.
  • De temperatuur op 24 maart 2001 lag tussen 3,3 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (48%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 2001: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Een van de Libische verdachten van de aanslag in 1988 op een Boeing boven Lockerbie wordt schuldig bevonden aan moord, de andere wordt vrijgesproken.
    • 24 mei » Er vallen 23 doden bij een bruiloftsfeest in Tel Aviv doordat de dansvloer op de derde verdieping het begeeft.
    • 24 augustus » een Airbus A330-243 van Air Transat, vlucht 236 onderweg van Toronto naar Lissabon, maakt zonder brandstof boven de Atlantische Oceaan nog een zweefvlucht van meer dan honderd kilometer en een succesvolle noodlanding op de Azoren.
    • 30 september » Het Angolees voetbalelftal wint de vijfde editie van de COSAFA Cup door in de finale (over twee wedstrijden) Zimbabwe te verslaan.
    • 12 november » In België start het eerste commerciële landelijke radiostation met uitzenden: Qmusic.
    • 27 november » Uit beelden van Hubble ruimtetelescoop wordt ontdekt dat er op de planeet Osiris water en zuurstof aanwezig is, en dat zij een blauwe staart heeft bestaande uit waterstof.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1916 » Henk Ooms, Nederlands baanwielrenner († 1993)
  • 1918 » Terry Spencer, Brits oorlogsfotograaf († 2009)
  • 1921 » Hellema, Nederlands verzetsstrijder en schrijver († 2005)
  • 1922 » Egon Bahr, Duits politicus († 2015)
  • 1923 » Janus Wagener, Nederlands voetballer († 2016)
  • 1926 » Peter Graves, Amerikaans acteur en regisseur († 2010)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wouda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wouda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wouda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wouda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I189561.php : benaderd 25 december 2025), "Jan Wouda (1922-2001)".