De temperatuur op 28 maart 1923 lag tussen 5,0 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië in de Sovjet-Unie tot Bisdom Vladivostok.
5 april » Firestone Tire and Rubber Company in Ohio begint met de productie van luchtbanden.
15 april » Insuline wordt voor de eerste keer algemeen beschikbaar voor lijders aan suikerziekte.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
Trouwdag 2 december 1946
De temperatuur op 2 december 1946 lag tussen 4,7 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 1,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
19 januari » Eerste uitzending van RON (Regionale Omroep Noord), de voorloper van RONO.
5 mei » De eerste Nationale Bevrijdingsdag.
7 mei » Tokyo Telecommunications Engineering, het huidige Sony, wordt opgericht.
9 juni » Koning Rama VIII van Thailand wordt doodgeschoten gevonden in zijn slaapkamer. Hij wordt opgevolgd door zijn broer Bhumibol als koning Rama IX.
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 16 januari 2015
De temperatuur op 16 januari 2015 lag tussen 2,7 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 4,2 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I188810.php : benaderd 26 september 2026), "Lubbe Denkema (1923-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.