Weening en Achtkarspelen e.o. » David Kloosterman (1917-1940)

Persoonlijke gegevens David Kloosterman 


Gezin van David Kloosterman

Hij is getrouwd met Kastina Kaldrina Korporaal.

Zij zijn getrouwd op 10 februari 1940 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot David Kloosterman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk David Kloosterman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van David Kloosterman

Lieuwe Visser
1868-1947

David Kloosterman
1917-1940

1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Overlijdensregister 1940, Achtkarspelen
  3. https://graftombe.nl/names/info/179379/kloosterman
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 april 1917 lag tussen 1,2 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 3,6 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
    • 1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
    • 7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
    • 8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
    • 15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
    • 20 december » Oprichting van de Tsjeka, een Russische geheime dienst.
  • De temperatuur op 10 februari 1940 lag tussen -10,1 °C en -5,1 °C en was gemiddeld -8,1 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 10 mei » Tweede Wereldoorlog: Nazi-Duitsland valt België, Nederland en Luxemburg binnen.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse troepen bezetten Amsterdam.
    • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
    • 27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
    • 18 november » Adolf Hitler en de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Galeazzo Ciano bespreken de rampzalig verlopen invasie van Griekenland door Benito Mussolini.
    • 6 december » Duitse aanvalsschepen laten vijf geallieerde koopvaardijschepen zinken voor de kust van Nauru.
  • De temperatuur op 10 mei 1940 lag tussen 5,7 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Dzsingisz Gabor, Nederlands politicus en bestuurder
    • 26 maart » De vliegers Noomen en De Vries halen in hun Fokker G.I-jachtkruiser een Whitley-bommenwerper van de Britse RAF neer die het Nederlandse luchtruim schendt.
    • 12 mei » De Nederlandse mijnenlichter Bulgia gaat verloren bij een aanval door een Duits vliegtuig. Hierbij komen dertien opvarenden om het leven.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Capitulatie van het Nederlandse leger.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
    • 11 september » Oprichting Nederlandsche SS.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kloosterman


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I187521.php : benaderd 28 september 2026), "David Kloosterman (1917-1940)".