De temperatuur op 18 april 1922 lag tussen 2,7 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 1,3 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
14 april » De Nederlandse Bachvereniging voert voor de eerste keer de Matthäus-Passion uit in de Grote Kerk van Naarden.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
12 september » Opening van het Stade Marcel Picot in de Franse stad Tomblaine.
16 december » Gabriel Narutowicz, de eerste president van Polen, wordt vermoord.
30 december » Lenin sticht de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken.
Trouwdag 6 november 1947
De temperatuur op 6 november 1947 lag tussen 7,1 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
4 januari » In Duitsland verschijnt de eerste editie van weekblad Der Spiegel.
10 februari » Oprichting NRU, voorloper van de NTS.
19 februari » Vlag van Drenthe wordt aangenomen.
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
10 juni » Saab produceert zijn eerste auto.
11 juli » De Exodus 1947 vertrekt uit Frankrijk naar Palestina.
Dag van overlijden 18 maart 2015
De temperatuur op 18 maart 2015 lag tussen 0,6 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (8%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
18 april » De Nederlandse voetbalclub PSV wordt voor de 22e keer in de clubhistorie, na zeven jaar lang "droog" te hebben gestaan, kampioen van de Nederlandse Eredivisie.
23 april » De vulkaan Calbuco in het zuiden van Chili komt voor de tweede keer binnen korte tijd tot uitbarsting.
16 augustus » In Indonesië wordt een passagiersvliegtuig vermist. Het is verdwenen in provincie Papoea. Het toestel, type ATR 42 Turboprop, heeft 54 personen aan boord.
8 september » James Bond-boek Trigger Mortis van schrijver Anthony Horowitz verschijnt.
4 oktober » In sportpaleis Ahoy verliezen de Nederlandse volleybalsters in de finale van het Europees kampioenschap met 3-0 van titelverdediger Rusland.
6 november » De Rwandese president Paul Kagame veroordeelt het geweld in buurtland Burundi en waarschuwt in een emotionele toespraak voor etnisch geweld, dat in 1994 in zijn eigen land ontaardde in een genocide.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I186611.php : benaderd 8 februari 2026), "Menne Gorter (1922-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.