Weening en Achtkarspelen e.o. » Trijntje Roorda (1921-1972)

Persoonlijke gegevens Trijntje Roorda 


Gezin van Trijntje Roorda

Zij is getrouwd met Bareld Weening.

Zij zijn getrouwd op 25 september 1941 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 19 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Geertje Weening  1942-1976
  2. Willem Weening  1943-2025
  3. Baukje Weening  1951-1951
  4. Baukje Weening  1952-2004

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje Roorda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Trijntje Roorda

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntje Roorda

Ale Roorda
1878-????
Jan Roorda
1901-1980

Trijntje Roorda
1921-1972

1941

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 december 1921 lag tussen 0,1 °C en 3,2 °C en was gemiddeld 1,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Georgië wordt bezet door de Sovjet-Unie.
    • 8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
    • 13 juni » Paus Benedictus XV creëert drie nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Polen Achille Ratti.
    • 27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
    • 24 november » De Japanse kroonprins Hirohito wordt regent voor zijn zieke vader, Yoshihito
  • De temperatuur op 25 september 1941 lag tussen 8,4 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Amerikaans president F.D. Roosevelt spreekt zijn Four Freedoms-speech uit.
    • 13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
    • 11 september » Begin van de bouw van het Pentagon.
    • 21 oktober » Massamoorden door de nazi's in onder meer Kragujevac.
    • 26 november » De Verenigde Staten overhandigen Japan het Hull-ultimatum.
    • 8 december » Nederland verklaart Japan de oorlog nadat Japan Britse en Amerikaanse gebieden aanvalt.
  • De temperatuur op 29 april 1972 lag tussen 6,2 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 12,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1972: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,3 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Voorstanders van een 'vrij Ierland' steken de Britse ambassade in Dublin in brand.
    • 21 februari » President Richard Nixon bezoekt de volksrepubliek China.
    • 22 mei » Ceylon wordt een republiek onder de naam Sri Lanka. Gouverneur-generaal William Gopallawa wordt de eerste president.
    • 8 juni » In Vietnam maakt fotograaf Nick Ut de beroemde foto van het meisje Kim Phuc dat na een napalmbombardement gillend wegrent.
    • 5 september » Palestijnse terroristen overvallen het woonblok van de Israëlische sportploeg in het Olympisch dorp in München.
    • 14 november » De Dow Jones Index sluit voor het eerst boven de 1000 punten. Op het einde van de dag staat hij op 1003,16.
  • De temperatuur op 3 mei 1972 lag tussen 7,5 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 10,1 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1972: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,3 miljoen inwoners.
    • 29 februari » Hank Aaron is de eerste honkbalspeler die een jaarcontract van 200.000 dollar tekent.
    • 1 maart » Franz, de eerste film over het leven van Jacques Brel, gaat in Brussel in première.
    • 19 maart » President Jafaar Numeiri van Soedan kondigt een amnestie af voor alle wegens de rebellie in Zuid-Soedan veroordeelde strijders.
    • 20 maart » President Jafaar Numeiri van Soedan heft de sinds 12 augustus 1955 bestaande uitzonderingstoestand voor Zuid-Soedan op.
    • 12 september » Benoeming van Paul Schruers tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Hasselt in België.
    • 25 november » Norman Kirk wordt verkozen tot premier van Nieuw-Zeeland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Roorda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Roorda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Roorda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Roorda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I182362.php : benaderd 23 september 2026), "Trijntje Roorda (1921-1972)".