De temperatuur op 19 juni 1915 lag tussen 3,1 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
Trouwdag 26 juli 1945
De temperatuur op 26 juli 1945 lag tussen 11,0 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 1,7 uur. Er was 10,1 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
23 maart » Het grote offensief begint voor de bevrijding van het nog bezette deel van Nederland.
6 april » Amerikaanse mariniers komen ondanks massale tegenstand aan land bij Okinawa.
15 april » Encycliek Communium Interpretes Dolorum van Paus Pius XII met een oproep tot gebed voor de vrede in de maand mei.
15 juli » Leopold III, koning der Belgen, wil een volksraadpleging alvorens af te treden (Koningskwestie).
17 augustus » Onafhankelijkheid Nederlands-Indië
27 november » België wordt lid van de Verenigde Naties.
Dag van overlijden 25 januari 1989
De temperatuur op 25 januari 1989 lag tussen -1,8 °C en 2,1 °C en was gemiddeld -0,2 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (22%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
8 februari » De Italiaanse politie brengt in de havenstad Savona een Deens schip op met 170 ton wapens aan boord. De lading blijkt bestemd voor verzetsbewegingen in Bolivia en Colombia.
1 maart » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Delfín Sporting Club.
23 maart » Stanley Pons en Martin Fleischmann maken bekend koude kernfusie te hebben gerealiseerd.
10 juli » De sultan van Brunei, volgens Money Magazine de rijkste man ter wereld, wordt in Londen bestolen voor een waarde van 10 miljoen pond, circa 35 miljoen gulden.
30 november » De RAF pleegt een bomaanslag op de bankier Alfred Herrhausen van de Deutsche Bank. Herrhausen komt daarbij om het leven.
15 december » In Disney's Hollywood Studios wordt de attractie Star Tours geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I170527.php : benaderd 26 september 2026), "Murk Kooistra (1915-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.