De temperatuur op 28 oktober 1904 lag tussen 2,1 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
4 februari » De stoomtrawler Judith uit Vlaardingen vergaat, 9 doden.
3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
10 augustus » Priesterwijding van Angelo Roncalli in Rome.
Trouwdag 15 december 1928
De temperatuur op 15 december 1928 lag tussen -1,8 °C en 2,8 °C en was gemiddeld 0,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Canada verslaat Zwitserland met 13-0 in de finaleronde van het olympisch ijshockeytoernooi in St. Moritz, en prolongeert de olympische én de wereldtitel.
1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
9 augustus » Tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam wint de Nederlandse gymnastiekploeg goud. Zij zijn de eerste Nederlandse vrouwelijke olympische kampioenen.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
Dag van overlijden 8 juni 1994
De temperatuur op 8 juni 1994 lag tussen 6,9 °C en 16,3 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 7,7 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
12 maart » Eerste vrouw tot priester gewijd in de Church of England.
19 mei » De belangrijkste Somalische krijgsheer, Mohammed Farrah Aidid, keert in triomf terug in de hoofdstad Mogadishu na een verblijf van zes maanden buiten het Oost-Afrikaanse land.
4 juni » De Angolese regering biedt de rebellen van Jonas Savimbi's UNITA een deel van het regionaal bestuur aan, maar voegt daaraan toe dat dit "het laatste en maximale aanbod" is in de vredesonderhandelingen over een oplossing voor de burgeroorlog in het Afrikaanse land.
26 juli » De Italiaanse justitie vaardigt een arrestatiebevel uit tegen Paolo Berlusconi, een broer van de Italiaanse premier Silvio Berlusconi, op verdenking van betrokkenheid bij de betaling van steekpenningen.
24 september » Voetballer Maurice Hofman maakt namens MVV drie doelpunten in acht minuten in het duel tegen FC Utrecht.
15 oktober » In Haïti keert de afgezette president Jean-Bertrand Aristide terug om alsnog zijn ambtstermijn af te maken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I144347.php : benaderd 11 oktober 2026), "Idske Kooistra (1904-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.