De temperatuur op 14 september 1910 lag tussen 9,5 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
20 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub Club Sport Marítimo.
30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.
Trouwdag 19 mei 1938
De temperatuur op 19 mei 1938 lag tussen 3,9 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
6 april » Ontdekking van teflon door Roy Plunkett.
26 mei » Eerste uitzending van de AVRO-quiz Hersengymnastiek.
11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
22 oktober » Demonstratie van de xerografie door Chester Carlson.
Dag van overlijden 17 mei 1981
De temperatuur op 17 mei 1981 lag tussen 6,0 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 7,4 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
Van vrijdag 11 september 1981 tot zaterdag 29 mei 1982 was er in Nederland het kabinet Van Agt II met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I15217.php : benaderd 7 februari 2026), "Hendrik Nicolai (1910-1981)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.